TANJU ÖZCAN'DAN SURİYELİLERE ÇAĞRI!

TANJU ÖZCAN'DAN SURİYELİLERE ÇAĞRI!

Yabancılara ilişkin ırkçı uygulamaları ile gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın asker firarilerine yönelik af ilan ettiğini anımsatarak, sığınmacılara evlerine dönmeleri için çağrıda bulundu.

Suriye'nin resmi haber ajansı SANA'da yer alan habere göre, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, asker firarilerine yönelik af ilan etti.

Sözkonusu affın sadece ordudan firar edenler için olduğu belirtilirken ülke içindekilere 3, ülke dışındakilere ise 4 ay süre tanındığı belirtildi.

Yabancılarla ilgili ırkçı kararlar alan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

Paylaşımında Esad’ın çağrısını anımsatan Özcan, “Hem Suriyelilere hem Türk vatandaşlarımıza MÜJDE. Esad af ilan etti. Savaş ve ölüm tehlikeniz kalmadı. Bu fırsat kaçmaz, herkes evine. Bu sefer hem siz hem biz kazanacağız. Sığınmacılar ülkelerine dönerse hayat pahalılığı ve işsizlik önemli ölçüde azalacak” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER