TANJU ÖZCAN'DAN YENİ İNCİLER:BAŞINI AÇTIĞI İÇİN UYARI CEZASI VERMİŞ!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediyede görevli bir çalışanın başörtüsünü çıkarmasından dolayı ‘uyarı cezası’ verdiğini açıkladı.

TANJU ÖZCAN'DAN YENİ İNCİLER:BAŞINI AÇTIĞI İÇİN UYARI CEZASI VERMİŞ!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,kamuoyuna yansıyan “Bolu Belediyesi'nde bulunduğu görevden hukuksuz şekilde alındığını, emekliliğe zorlandığını ve kendisini yıldırmak için çeşitli zorlamalara maruz kaldığını iddia eden avukat H.N.'ye belediye tarafından uyarı cezası verildi” haberlerine yanıt verdi.

Bolu Belediyesi’nde basın mensupları ile bir araya gelen Tanju Özcan, başörtüsünü çıkardığı için bir belediye çalışanına uyarı cezası verdiğine dikkat çekti.

“TESETTÜRDEYİM DİYE MOBİNG UYGULUYOR”
Avukat H.N.’nin daha önce Bolu Belediyesi’ni ve kendisini defalarca şikayet ettiğini ifade eden Özcan,“Yazmış bir seferinde ‘Sayın Cumhurbaşkanım Tanju Bey size bu kadar kin duyuyor ki bu duyduğu kinden dolayı ben tesettürdeyim diye bana mobing uyguluyor’ diye. Bunu yazan bir hanımefendi aniden bir süre sonra başını açıyor” dedi.

“BİR CÜMLEDE KİŞİSEL TERCİHİM DEMİŞ”
Başörtüsünü çıkaran çalışana iki defa yazılı olarak “Size baskıda bulunan bir amiriniz,çalışma arkadaşınız oldu mu?’diye” soru sorduğunu belirten Özcan, “İki sayfa yazı yazmış bir cümlede ‘kişisel tercihim’ demiş. Tekrar sordum. Tekrar ‘hayır,kişisel tercihim’ dedi.Şimdi sen hem beni şikayet edeceksin ‘başım kapalı bana mobing uygulanıyor’ diyeceksin hem de aniden başını açacaksın” diye konuştu.

“TEHLİKELİ BİR KUMPAS”
Konunun ‘tehlikeli siyasi bir kumpas’ olduğunu vurgulayan Özcan, “Bende gerekçeli olarak bu kişiye uyarı cezasının niye verildiğini yazdım. Başını açtığı için bu cezayı verdim. Bu konunun ulusal basına düşmesine de üzüldüm.Yandaş basın çok merak ediyorsa, laiklik elden gitti diyorsa beni arasınlar gerekçesi ile anlatırım.Oynanmaya çalışılan büyük kumpası anlatırım” ifadelerine yer verdi.

Ne olmuştu?
Bolu Belediyesi'ne 7 yıldır görev yapan avukat H.N., belediyenin CHP’ye geçmesinin ardından mobinge uğradığını iddia ederek 'Görevi kötüye kullanma' ve 'İftira' suçlamalarıyla şikayetçi oldu.

H.N’nin şikayetinin Bolu Belediyesi'ne gönderilmesinin ardından konuyla ilgili inceleme başlatılırken Bolu Belediye Başkanı tarafından iddia sahibi avukat H.N.'ye ise uyarı cezası yazısı gönderildi.Yazıda şu ifadelere yer verildi:

 “Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet ettiğiniz, şikayetiniz öncesinde sürekli olarak başınızın kapalı olması (tesettürlü) olmanızdan dolayı şahsınıza mobbing uygulandığından bahsettiniz. Belediye başkanlığım döneminde kıyafetinden dolayı kimseye baskı uygulanmadığı, telkinde bulunulmadığı herkesin malumu iken, aniden başörtünüzü çıkarma tercihinde bulunduğunuzu öğrendim.Başım kapalı, diye mobbing uygulama iddialarının üzerine, hiçbir baskı ve telkin iddianız olmaksızın aniden başörtünüzü çıkarma kararınızı iyi niyetle bağdaşmayan, kamuoyu önünde beni ve temsil ettiğim kurumu zan altında bırakmak amacıyla yapıldığı idaremizce değerlendirilmiştir. Tekamül ettirilmiş olan disiplin soruşturma dosyası ve açıklamalardan 'Usulsüz müracaat veya şikayette bulunmak' hükmü gereği 'Uyarma' cezası ile tecziyenize karar verilmiştir.”

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER