TANJU ÖZCAN: EŞİME MÜFETTİŞ GÖNDERİYORLAR

Bolu Belediyesi Eylül meclis toplantısının birinci birleşiminde konuşan Tanju Özcan, öğretmen olan eşi Meral Özcan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle kınama cezası aldığını açıkladı. Özcan, "Eşimden ne istiyorsunuz? İki tane uyduruk paylaşım yüzünden kınama cezası veriyorlar. Gözdağı veriyorlar" dedi.

TANJU ÖZCAN: EŞİME MÜFETTİŞ GÖNDERİYORLAR

Haber:Ahin ASLAN

Bolu Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısının ilki dün saat 17.30’da Tanju Özcan başkanlığında gerçekleştirildi.

Özcan, toplantıda suç örgütü liderliğinden hakkında arama kararı çıkartılan Sedat Peker'in 'Deli Çavuş' isimli Twitter hesabından kimi AK Partili isimler ve bazı bürokratlara dair rüşvet ve yolsuzluk ağıyla ilgili açıkladığı WhatsApp yazışmaları hakkında soruşturma başlatılmadığını ancak eşi Meral Özcan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle müfettiş soruşturması geçirdiğini ve kınama cezası aldığını açıkladı.

“GÖZDAĞI VERİYORLAR”
“Sürekli soruşturma geçiriyoruz. Ankara’daki bazı zavallılar korkutacağını zannediyor” diyen Özcan, “Ama beni üzen, kahreden bir konuyu anlatmak istiyorum. Benimle uğraşıyorsunuz, benim sözlerim rahatsız ediyor. Eşim öğretmen. Eşime müfettiş gönderiyorlar. Eşimden ne istiyorsunuz? İki tane uyduruk paylaşım yüzünden kınama cezası veriyorlar. Gözdağı veriyorlar. Kardeşim benim eşimle niye uğraşıyorsun? Kim uğraşıyor?” dedi.

“SARAYIN ŞATAFATINI GÖSTEREN BİR PAYLAŞIM”
Eşi Meral Özcan’ın yaptığı paylaşımlar hakkında bilgi veren Özcan, “Covid döneminde Sayın Cumhurbaşkanı 10 TL’niz yeter diye bir bağış kampanyası başlatmıştı. Sarayın şatafatını gösteren bir paylaşımı paylaşmış. Türk eğitim sistemi ile ilgili bir paylaşım yapmış. Bir de Kılıçdaroğlu ile resmi varmış eşimin. Bende varım o resimde. Kılıçdaroğlu, benim genel başkanım. Bolu’ya eşli olarak gelmiş, tabi ki bizde eşli olarak karşılayacağız” diye konuştu.

“BU HADSİZLİĞİ KİMSE YAPMASIN”
Binali Yıldırım’ın eşi ile beraber mitinglere ve kurultaylara el ele çıktığını anımsatan Özcan, “Şu iki tweet yüzünden beni sindirmek adına eşimle niye uğraşıyorsunuz? Kim yapıyorsa bunu, yapmasın. Sedat Peker’in eşine ve çocuklarına bir saygısızlık yapıldı diye adam dünyayı ayağa kaldırdı. Bu hadsizliği kimse yapmasın. Ne yapmak istiyorsunuz? Buradan uyarıyorum. Eşimle uğraşmaya devam ederlerse iş farklı noktalara gider. Benim bir yere kaçtığım yok. Gelsinler benimle uğraşsınlar” diyerek tepki gösterdi.

(Bu haber Gazete Duvar'da yayımlandı)

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2022, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER