TANJU ÖZCAN HALK MARKETİN DETAYLARINI AÇIKLADI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Bayram Gazetesi'ne konuştu.Özcan, PTT Caddesi üzerinde bulunan katlı otoparkın yerine yapılacak olan halk marketin ihalesinin yapıldığını ve bayram sonrasında inşaat çalışmalarının başlayacağını ifade etti.

TANJU ÖZCAN HALK MARKETİN DETAYLARINI AÇIKLADI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, BGC Bayram Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu. 2021 yılında Aktaş Mahallesi'nde bulunan ve yıkım çalışmaları tamamlanan katlı otopark alanında ucuz ürünlerin satılacağı bir halk marketin açılacağını duyuran Özcan, market ihalesinin tamamlandığını, bayram tatilinin ardından inşaat çalışmalarına başlanacağını açıkladı.

Yıkılan katlı otoparkın üst tarafında bulunan binaların yıkımı için kamulaştırma davalarının sürdüğüne dikkat çeken Özcan, “Oranın bir bölümüne halk market yapacağız. İhalesini yaptık. Kurban bayramının ardından inşaat çalışmaları hemen başlayacak. Onun üstü yeşil teras olacak, büyük ve temiz bir kent tuvaleti ile abdest alınabilecek şadırvanlar yer alacak. Yıkılan alan 2 bin 200 metrekare. 800 metrekarelik alana market yapılacak. Bin metrekarelik alanı ise meydan olarak değerlendireceğiz. Üstü yeşil çatı olacağı için üstü de kullanılabilecek. Halk markette yoksul vatandaşlarımız için ucuz et, meyve sebze ve temizlik malzemeleri satılacak. Yıkılan katlı otoparkın üst tarafında bulunan binaların yıkımı için kamulaştırma davaları sürüyor.  Bir bilirkişi raporu verildi. İkinci bilirkişi aşamasında. Bayramdan sonra karar gelir diye düşünüyorum. Mahkemenin belirleyeceği parayı yatıracağız ve o binaların yıkımını yaparak o alanı meydana katacağız"dedi.

Kanal yolu projesi hakkında da dikkat çeken açıklamalarda bulunan Özcan bölgede yeşillendirme çalışmalarının başladığını söyledi.Özcan, kanal yolundaki beş kilometrelik ilk etabın Eylül ayında tamamlanmasının ardından hizmete açılacağını belirtti.Kentte yaşanan su taşkınlarının kanal yolu ile ilgisi olmadığını söyleyen Özcan, "Hem yolu genişlettik, hem kaldırımlarını yaptık. Bolu’da bir çok su taşkını oldu ama bizim kapattığımız kanalla ilgili hiç bir sorun olmadı” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER