TANJU ÖZCAN, SIĞINMACILARIN ÖLÜSÜNE,DİRİSİNE KARŞI!

Tanju Özcan, ırkçı söylemleri devam ediyor. CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Irak uyruklu bir kişinin aldığı 10 mezar yerinin satışını iptal ettiğini açıklayarak, "Bir tane Iraklı gelmiş 10 tane mezar yeri almış. İptal ettirdim"dedi.

TANJU ÖZCAN, SIĞINMACILARIN ÖLÜSÜNE,DİRİSİNE KARŞI!

Irkçı ve cinsiyetçi sözleri ile gündeme gelen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yabancılara yönelik ayrımcı bir karara daha imza attı.

Bolu Belediye Meclisi ağustos ayı ilk oturumunda konuşan Özcan, imar komisyonundan gelen gündem maddelerinin konuşulduğu sırada dikkat çeken açıklamalarda bulundu.Özcan, Sağlık Mahallesi’ndeki Şehitler Mezarlığı’ndan 10 yer alan Irak uyruklu bir kişinin satış işlemini iptal ettiğini açıkladı.

Özcan'ın konuşmasının tamamı şöyle:

“Şehitlik mezarlığında şehitlik dışında mezar yeri kalmadı bildiğim kadarıyla. Burada bilindiği üzere mezar yerleri satılıyor. Satılmış olanlar var. Hatta bir tane Iraklı gelmiş 10 tane mezar yeri almış. İptal ettirdim, ‘adamın parasını verin’ dedim. Ben istemiyorum Bolu’ya yerleşsinler, burada defnedilsinler. Irkçı derler ama yaptım bunu.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2022, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER