TANJU ÖZCAN, ZAFER PARTİSİ, MÜLTECİLER VE TİHEK HAKKINDA KONUŞTU

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mülteciler için "dönün ülkenize' ilanının savcılık tarafından kaldırılması, Zafer Partisi'ne geçeceği iddiaları ve ayrımcılık suçu işlediği gerekçesi ile TİHEK tarafından 40 bin TL ceza verilmesi konularında konuştu.

TANJU ÖZCAN, ZAFER PARTİSİ, MÜLTECİLER VE TİHEK HAKKINDA KONUŞTU

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentin en işlek caddelerindeki bilboardlara Arapça ve Türkçe yazılı ilanlar astırdı. Özcan, kentte yaşayan sığınmacılara evlerine dönmeleri çağrısında bulundu.

Bir vatandaş, savcılığa ilanlarla ilgili suç duyurusunda bulundu. İlanların savcılık kararıyla kaldırılmasına karar verildi. İlanlar dün gece saatlerinde, polis ekipleri tarafından kaldırıldı.

"BU ÜLKE KARIŞACAK YAKINDA"
İlanların kaldırılması ile ilgili soruları 19 Mayıs töreninden gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özcan, “Vallahi ben bu tavrımın arkasındayım. Bakın bu ülke karışacak yakında. Birileri bana diyor ki, bu ülke karışırsa diyor seni sorumlu tutarlar. Perşembenin gelişi çarşambadan belli. Bu insanları Türk toplumuna entegre etmek mümkün değil. Bu karışıklık zaten bu kafayla yaşanacak. Ben sadece bugünden uyarı görevimi yapıyorum. Yarın bir karışıklık çıkarsa bundan dolayı kimsenin beni suçlaması haddi de değil hakkı da değil. Çünkü uyaran benim zaten. Bakın iyiye gitmiyoruz" dedi.

"CHP'DEN KOVULMADIĞIM SÜRECE HERHANGİ BİR PARTİYE GİTMEM"
Özcan, ayrıca Zafer Partisi’ne geçeceği iddialarla ilgili, “Geçmiş yıllarda milletvekili olarak çalıştığım bir arkadaşım kafasından uydurmuş. CHP’ye sonradan gelenlerden değilim. Gençlik kollarından itibaren bu partide varım. Dolayısıyla CHP’den kovulmadığım sürece herhangi bir partiye gitmem. Saygım var ama benim öyle oradan oraya gitmek gibi bir düşüncem yok. Zaten ben bunları siyasi rant elde etme adına da söylüyor değilim”ifadelerine yer verdi.

"KARARI YARGIYA TAŞIYACAĞIM"
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’nun Bolu Belediye Başkanlığı'nın kentte yaşayan yabancılara yönelik su ve nikah ücretlerinde farklı tarife uygulanmasına ilişkin kararında ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığına hükmederek Bolu Belediyesi hakkında 40 bin TL idari para cezası uygulanması kararlaştırılması hakkında konuşan Özcan, “Kararı yargıya taşıyacağım. İdarenin her türlü eylem ve işlemi yargı denetimine tabiidir. Dolayısıyla ben Türkiye Eşitlik Kurumu'nun bağımsız bir kurum olduğuna inanmıyorum. Türkiye Eşitlik Kurumu, bugüne kadar hangi konuda karar vermiş? Türkiye Eşitlik Kurumu'nun adını ilk kez benimle ilgili soruşturma başlatıldığında duydu Türkiye. 2015 veya 2016'da kurulmuş bir kurum. En azından bir çalışma yaptılar. Bu ayki maaşlarını hak ettiler. Şimdiye kadar boşuna maaş alıyorlardı. Ceza verdilerse, idari yargıya taşırız. Ben yaptıklarımın suç olduğuna inanmıyorum. Bir Türk milliyetçisi ve vatansever olarak bunları söylemeye devam edeceğim. Yaptıklarımdan ve söylediklerimden pişman değilim"şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER