TANJU ÖZCAN:28 ŞUBAT'A KADAR OKULU BOŞALTIN!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Gazipaşa İlköğretim Okulu’nun yıkılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne "28 Şubat'a kadar boşaltın" çağrısında bulundu.

TANJU ÖZCAN:28 ŞUBAT'A KADAR OKULU BOŞALTIN!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Gazipaşa İlkokulu'nun yıkılması için harekete geçti. Geçtiğimiz aylarda Gazipaşa İlkokulu için belediye tarafından yaptırılan karot incelemesi sonucunda, okulun çökme riski ile karşı karşıya olduğunu açıkladı.Karot raporunun ardından Bolu Valiliği, eğitim faaliyetlerinin binanın bitişiğinde bulunan küçük binada devam etmesine karar verdi. 

"AMPUL KAFASI SİYASETÇİLER"
Konuya ilişkin yaşanan gelişmelerin ardından Bolu Belediyesi'nde basın açıklamasında bulunan Tanju Özcan, "Bu rapora rağmen çocukların orada eğitime devam etmesi mümkün değil. Yüzlerce öğrenci ve onlarca öğretmenin can güvenliği söz konusu. Bolu Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu rapora rağmen tedbir amaçlı bile orayı boşaltmıyorsun. Biz ikinci bir işlem yaparak okul binasını mühürledik. Ekiplerimizi göndereceğim eğer mührü bozup çalışma yapıyorlarsa gerekli yasal işlemleri başlatacağız. Burası ile ilgili imar değişikliğini yapan ben değilim. Burası taşınsın diye protokol imzalayan ben değilim. Kendi dönemlerinde yedikleri haltı şimdi bize mal etmeye çalışıyor bu ampul kafa siyasetçileri. Siz yapmışsınız bunu sizin pisliğinizi temizlemek bana düştü" dedi.

"BİNANIN YANINDAN GEÇMEK TEHLİKELİ"
Başkan Özcan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne okul binasındaki malzemelerini almaları için 28 Şubat’a süre verileceğine ilişkin resmi yazının yazılacağını kaydeden Özcan, “Milli Eğitim Müdürlüğüne bugün bir yazı yazıyoruz. Binadaki eşyalarını 28 Şubat’a kadar boşaltmalarını talep edeceğiz. Biz bu binayı gidip ekiplerimizle ortadan kaldıracağız. Çünkü o binanın yanından bile geçmek tehlikeli. Bunu yapmazsanız eğer eşyam zarar gördü demeyeceksiniz. Milli Eğitim Müdürüne sesleniyorum, eğer kendisinde vicdan varsa sen çocukların okul binasını işgal edeceğine git kendin çadırda otur o çocuklara da yeni yaptırdığın binayı ver”diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rumuz
Rumuz - 3 ay Önce

Aynen öyle buda doğru karar sora da birsey olursa yok duymadım bilmiyordum.olayi olmasın o yondende doğru bir karar olmuş saygılar

SIRADAKİ HABER