TANJU ÖZCAN:ZABITAMIZA GEREKLİ TALİMATI VERDİK

TANJU ÖZCAN:ZABITAMIZA GEREKLİ TALİMATI VERDİK

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Vali Ahmet Ümit’in açıklamalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özcan, “Sayın Vali’mizin bazı açıklamalarını talimat olarak kabul ettik. Mesela akşam saat 9’dan sonra sokağa çıkmaması gibi konularda biz de zabıtamıza gerekli talimatı verdik” dedi.

KADINLARA SABİT BAKMAYIN
Yabancı vatandaşların temsilcileri ile bir araya gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte yaşayan Iraklı, Suriyeli, Afganistanlı, İranlı ve diğer ülke vatandaşlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Açıklamada, “Saat 21:00’den itibaren zorunluluklar dışında herkesin evinde olması, özellikle kadınlara karşı sabit bakışlardan, rahatsız edici sözlerden ve davranışlardan uzak olunması” denildi.

ÖZCAN’DAN DESTEK
Geçtiğimiz günlerde mültecilerin su ve katı atık ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıklayan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,yerel bir internet gazetesine verdiği demeçte Vali Ümit’in açıklamalarına destekte bulundu.

“HALKIN TERCÜMANLIĞINI YAPMAK GİBİ OLMUŞ”
Vali Ümit’in açıklamalarına ilişkin “Ben noktasından virgülüne kadar bugün yaptığı açıklamaların tamamına katılıyorum” diyen Tanju Özcan, “Sayın Valimiz gerçekten halkın valisi gibi halkı dinlemiş, halkın nelerden rahatsız olduğunu tespit etmiş ve bu hususlarda da gerekli talimatları vermiş. Bugün yaptığı açıklamanın noktasından virgülüne kadar tamamına katılıyorum. Aslında Sayın Vali’mizin söyledikleri, halkın tercümanlığını yapmak gibi olmuş. Toplumun çok büyük bir kısmı, benim geçmişte yaptığım açıklamalar gibi, bugün Sayın Vali’mizin tespitleri ve talimatları doğrultusunda düşünüyor ve hareket edilmesini istiyor” ifadelerine yer verdi.

ZABITAYA TALİMAT VERİLDİ
Ümit’in açıklamalarını talimat olarak kabul ettiklerini belirten Tanju Özcan, “Sayın Valimizin bazı açıklamalarını talimat olarak kabul ettik. Akşam saat 9’dan sonra sokağa çıkılmaması gibi konularda polisimize ve bekçi arkadaşlarımıza bu konuda denetimlerde yardımcı olsunlar diye zabıtamıza gerekli talimatı verdik. İnşallah toplumdaki bu yaraya parmak basan açıklamalar çoğalır. İnşallah devlet aklı, bu geçici sığınmacıların nasıl gönderileceği konusunda doğru yolu bulur” dedi.

ÖZCAN HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da kentte yaşayan yabancı uyrukluların su faturası ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapacağına dair açıklamalarda bulunmuş, Özcan hakkında 'görevi kötüye kullanma' ve 'nefret ve ayrımcılık' suçlamalarıyla soruşturma başlatılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER