TAZMİNATINI ALAMAYAN BELEDİYE İŞÇİLERİ: MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLSİN

Bolu Belediyesi'nden EYT kapsamında emekli olan işçiler tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle belediye önünde toplanıp, tazminatlarının yatırılmasını istedi.

TAZMİNATINI ALAMAYAN BELEDİYE İŞÇİLERİ: MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLSİN

Bolu Belediyesi’nden EYT hakkıyla emekli olan işçiler tazminatlarının yatırılmaması üzerine belediye önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Hayrettin Tayşi, “Bizler EYT hakkıyla 14 Mart 2023’te dilekçelerimizi verdik. Dilekçeleri verirken Tanju bey bizlere en az 2 ay içinde kıdem tazminatlarınız hesaplarınıza geçer dedi. Ama bu süre zarfında hiçbir ilerleme olmadı. Bugün saat 14.00’te randevu talep etmişler. Buraya geldiğimizde randevunun iptal edildiğini duydum. Bizi hem mağdur ediyor hem de karşımıza çıkmaktan kaçıyor. Bizim karşımıza çıkarak derdi neyse alenen söylesin. Biz mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi.

ÖZCAN İLE GÖRÜŞTÜLER

Emekli işçiler daha sonra belediyenin meclis salonunda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile görüştü. Başkan Özcan, işçilere en kısa sürede mağduriyetlerinin giderileceğinin sözünü verip, İller Bankası'na yaptıkları kredi başvurularının evrakını gösterdi. Özcan, işçilere, "Araya deprem girdiği için ödeme yapamadık. Ödemelerin gecikmesinin sebebi, İller Bankası'ndan kaynaklı. Ben sizlerin mağdur olmaması için özel bankadan kredi çekip ödemelerinizi yapacaktım ama seçim nedeniyle şu anda özel bankalar da kredi vermiyor. Seçimden sonra en kısa sürede mağduriyetinizi gidereceğim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER