TEKİN: ‘SİZE SÖZ YİNE BAHARLAR GELECEK’

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili aday adayı Asuman Şentürk Tekin, Bolu Belediyesi Karaçayır Sosyal Tesisinde adaylık açıklamasında bulunarak; "Dün olduğu gibi bugün de ilkelerimden taviz vermeyeceğim. Size söz, yine baharlar gelecek!” dedi.

TEKİN: ‘SİZE SÖZ YİNE BAHARLAR GELECEK’

Karaçayır sosyal tesislerinde düzenlenen Milletvekili Aday Adaylığı tanıtım toplantısına, CHP Bolu Merkez İl Başkanı Ersan Türkoğlu, Bolu Belediyesi Eski Başkanı Necdet Gören, CHP il ve ilçe örgütü ve çok sayıda partili katıldı. Şentürk’ün yanında eşi Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Aydoğan Tekin, çocukları ve yakın dostları yer aldı.

Basın toplantısında kendisi hakkında bilgi veren CHP Bolu Milletvekili aday adayı Asuman Şentürk Tekin; “Ben Asuman Şentürk Tekin Bolu Semerkant Mahallesi doğumluyum, ilk Orta ve lise tahsilimi Bolu’da yaptıktan sonra Trakya üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünü 1999 yılında bitirdim. 2000 Yılında Mimarlık ofisimi açarak iş hayatına atıldım. 20 yılı aşkın süredir Cumhuriyet Halk Partisi ailesi içerisinde yer almaktayım. Bu süreçte Merkez ilçe yönetiminde yer aldım. 2014 yılında Cumhuriyet Halk Partisinden Bolu Belediyesi Meclis üyesi olarak seçildim. 5 yıl Meclis üyeliği yaptıktan sonra 2019 yılı yerel seçimlerinde CHP 1. sıra kontenjan adayı olarak tekrar Belediye Meclis üyesi olarak görevime devam ettim. 2019 Yılı yerel seçimlerini kazanmamız ile birlikte ilk olarak imar komisyonu başkanlığına daha sonrasında Belediye Başkan yardımcılığı görevine getirildim. 4 yıl süren başkan yardımcılığı görevim sonrasında ülkemi ve memleketimi düşünerek; ‘Kader değil-Vakti Geldi’ diyerek bir yola çıktım” diye konuştu.

Asuman Şentürk Tekin, basın toplantısında Bolu halkına seslenerek “Bolu insanına sırtını dayadın mı Evvel Allah mahcup etmez seni, kadir- kıymet bilir. Bende bu dünya tatlısı insanlara sırtımı dayayarak, onlara güvenerek bu yola çıktım. Bu makûs kaderimizi birlikte, el ele vererek değiştirmek için yola çıktım. Biz bu coğrafyanın gerçek sahipleriyiz. Biz Gölcük sırtlarında göknarlara baka baka büyüdük. Aladağ deresinde ıslana ıslana büyüdük. Biz Yeşil Ördek oynaya oynaya büyüdük. Karaçayır panayırında birlikte eğlendik. Düğünlerimizde birlikte sevindik. Cenazemizde birlikte ağladık. Kısacası, biz bu toprakların sesiyiz ta kendisiyiz” ifadelerini ekledi.

“İLKELERİMDEN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİM”

CHP Bolu Milletvekili aday adayı Asuman Şentürk Tekin, Cumhuriyet Halk Partisinin 6 oku ile bu toprakların yeniden yeşereceğini belirterek; “Evet dostlarım, arkadaşlarım, can yoldaşlarım; bizim Cumhuriyet’ten ve o Cumhuriyeti kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinden başka kurtuluşumuz yoktur. Biz Cumhuriyetin ve CHP’nin organik ata tohumlarıyız. Ve bu topraklar, Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik, İnkılapçılık yani Cumhuriyet Halk Partisinin 6 oku ile birlikte tekrar yeşerecek. Bunun için, muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Bu can bu bedendeyken söz; birlikte, el ele vererek başaracağız. Çünkü; bu ovaların, dağların, ormanların sırrına varabilen, Bolu’nun tarihten gelen ruhuna erebilen yüreğinde kötülük barındırmaz. Bizlerde barındırmadık. Belediye Başkan yardımcılığım sürecinde nasıl ayırmadan ayrıştırmadan Bolu’nun geleceğine fitne ve nifak sokmadan hizmet ettiysem, aynı şekilde Bolu halkı tarafından temsil makamına layık görülürsem de, bu ilkelerimden asla taviz vermeyeceğim.” şeklinde konuştu.

“AYDINLIK YARINLARA BİRLİKTE KOŞACAĞIZ”

Açıklamasının bitiminde, milletvekili olması durumunda Boluluların gözü, kulağı ve sesi olacağını vurgulayan Tekin; “Bu can bu bedendeyken size Söz. Bolumuzun her hangi bir yerinde gözyaşı döken biri olursa ve o kişinin, kim olursa olsun derdi aklıma ve yüreğime düşmeyecekse Yüce Mevla’m bu görevi bana nasip etmesin. Değerli yoldaşlarım, çok kıymetli Bolu halkı, bu duygu ve düşünceler ile yola çıktım. Sizlerin Ankara’da bir kardeşi bir ablası bir dostu olacağım. Sizleri Mahcup etmeyeceğim. Sizlerin Gözü Kulağı Sesi Olacağım. 14 Mayıs’la birlikte kenetlenerek aydınlık yarınlara birlikte koşacağız. Sizleri tüm samimiyetimle sevgi ve saygı ile selamlıyorum Size Söz Yine Baharlar gelecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER