TESLA, ŞARJ İSTASYONUNUN İLKİNİ BOLU'DA KURDU

Türkiye'deki istasyon ağı haritasını güncelleyen Tesla, Türkiye'de ilk şarj istasyonunu Bolu'da kurdu.

TESLA, ŞARJ İSTASYONUNUN İLKİNİ BOLU'DA KURDU

Elon Musk'un kurucusu olduğu elektrikli otomobil devi Tesla, Türkiye'nin 12 kentinde kuracağı şarj istasyonlarından ilkini Bolu'da kurdu.

Tesla, ilk olarak ülkemize 2014 yılında Avrupa Supercharger genişleme haritasında yer vermişti. Bu genişleme planında ilk Supercharger hızlı şarj istasyonu 2015 yılında İstanbul'da açılacaktı. Her ne kadar 2015 yılı içerisinde Tesla Türkiye resmi olarak kurulsa da maalesef şirket planlarını ertelemek zorunda kalmıştı.

2016 yılından beri konumlandırdığı hızlı şarj istasyonları (Supercharger) ağ haritasını güncelleyen Tesla, Türkiye'de kuracağı istasyon sayısını 10'dan 12'ye çıkardı.2022 yılı itibarıyla faaliyete geçmesi planlanan Tesla Supercharger şarj istasyonlarının ilki Bolu'da kuruldu.İstasyon, tüm elektrikli otomobil kullanıcılarına açık olacak.

İstasyonların yoğun olarak İstanbul – İzmir otobanı üzerinde bulunduğu gözlemlenirken bunlara ek olarak İstanbul – Ankara yolu arasında da bazı istasyonlar bulunacak.Türkiye'nin 12 kentinde kuracağı şarj istasyonlarından ilkini Bolu'da kurdu. İstasyonların faaliyete geçeceği zaman ise henüz bilinmiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER