TMMOB BOLU İKK SEKRETERİ PERÇİN’DEN BAKAN BOZDAĞ’A TEPKİ

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB) Bolu İl Koordinasyon Kurulu(İKK) Sekreteri Erol Perçin, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın "Mimar ve mühendisler odalarıyla ilgili yeni bir hazırlık yapıyoruz" açıklamalarına tepki gösterdi.

TMMOB BOLU İKK SEKRETERİ PERÇİN’DEN BAKAN BOZDAĞ’A TEPKİ

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısının ardından “Mimar ve mühendisler odalarıyla ilgili yeni bir hazırlık yapıyoruz.” şeklinde konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın açıklamaları için Perçin “Meslektaşlarımızın haklarını, toplumun çıkarlarını ve kamusal varlıklarımızı korumayı görev edinmiş Birliğimiz, ilgili ya da ilgisiz her konuda siyasi iktidar tarafından hedef gösterilmeye devam ediyor.” dedi.

Gazetemize açıklamalarda bulunan TMMOB Bolu İKK Sekreteri Erol Perçin “Bakan Bozdağ’ın sözünü ettiği “hazırlıklar” 20 yıldır devam eden AKP İktidarının değişmeyen gündemlerinden birisidir. AKP iktidarı, 20 yıldan bu yana ülkenin kamusal varlıklarını özelleştirmeyi, doğal alanlarımızı ve kentsel mekanlarımızı yağmalamayı esas alan bir gündeme sahiptir. Birliğimiz, AKP’nin ranta ve sömürüye dayalı bu politikaları karşısında mücadele verdiği için ormanlarımızı, madenlerimizi, parklarımızı, doğamızı koruduğumuz için hedef alınmaktadır.

Meslek alanlarımıza ilişkin politikaların ve uygulamaların toplumun genel çıkarlarına uygun gelişmesini sağlamak Anayasa’nın 135. Maddesi tarafından Birliğimize verilen görevdir. Birliğimiz kurulduğu günden Anayasa ve yasalar tarafından kendisine verilen görev ve yetkiler ışığında faaliyetlerini sürdürmektedir.” ifadelerini kullandı.

TMMOB’nin işlevsizleştirilmesine ve kontrol altına almaya yönelik hiçbir girişime izin vermeyeceklerini vurgulayan Perçin “Mesleğimize, meslektaşlarımıza ve ülkemize sahip çıkmaya, demokrasiyi, özgürlükleri ve çoğulculuğu savunmaya devam edeceğiz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER