TMMOB, YANGIN BÖLGELERİNE DESTEK KAMPANYASI BAŞLATTI

Türkiye’de eş zamanlı olarak süren yangınları söndürme çalışmaları hala devam ediyor. AKP iktidarının afetlere karşı yetersiz kalması binlerce vatandaşın evini, hayvanını kaybetmesine neden oldu. TMMOB Bolu İl Koordinasyon Kurulu, ülkenin birçok yerinde meydana gelen yangın ve sel nedeniyle ‘Haydi Dayanışmaya’ başlığı ile bir açıklama yayınlayarak destek kampanyası başlattığını duyurdu.

TMMOB, YANGIN BÖLGELERİNE DESTEK KAMPANYASI BAŞLATTI

Türkiye’de eş zamanlı olarak süren yangınları söndürme çalışmaları hala devam ediyor. AKP iktidarının afetlere karşı yetersiz kalması binlerce vatandaşın evini, hayvanını kaybetmesine neden oldu.  TMMOB Bolu İl Koordinasyon Kurulu, ülkenin birçok yerinde meydana gelen yangın ve sel nedeniyle ‘Haydi Dayanışmaya’ başlığı ile bir açıklama yayınlayarak destek kampanyası başlattığını duyurdu.

TÜRKİYE ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR
Konuya ilişkin yazılı bir açıklamada bulunan TMMOB Bolu İl Koordinasyon Sekreteri Erol Perçin, Türkiye’nin felaketlere dönüşen doğa olaylarının ağır sonuçları altında zor günler geçirdiğini ifade etti. “Afet öncesi hazırlık, müdahale ve afet sonrası organizasyon konusunda ortaya çıkan yetersizlik, yanlışlar ve ülke yönetimin gösterdiği tutum tablonun ağırlaşmasına neden olmuştur” diye konuşan Perçin,“TMMOB(Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) ve bağlı birimleri yangın ve sel felaketinden etkilenen bölgelerde başından itibaren sürecin içerisinde yer almış, dayanışma faaliyetleri organize etmiştir. Yürütülen dayanışma çalışmaları ile afet müdahale çalışmalarının merkezi olarak koordine edilmesi amacıyla TMMOB Genel Sekreteri, TMMOB İKK Sekreterleri ve Oda Yazman / Sekreter Üyelerinin katılımı ile TMMOB Afet Koordinasyon grubu oluşturulmuştur” ifadelerine yer verdi.

ACİL İHTİYAÇLARIN KARŞILANMASI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
TMMOB olarak afet sırasında ve sonrasında kullanmak üzere acil ihtiyaçların karşılanması çalışmalarının sürdüğünü belirten Perçin, “Yangınların etkili olduğu Muğla ve Antalya ile selin etkili olduğu Van illerimizde müdahale sırasında ve afet sonrası kullanmak üzere acil ihtiyaçların karşılanması çalışmaları sürmektedir. İhtiyaçların karşılanması ve organizasyon çalışmaları, afet bölgelerindeki TMMOB İl/İl İlçe Koordinasyon Kurullarımız aracılığı ile yürütülmektedir” dedi.

"YURTTAŞLARIMIZI DAYANIŞMAYA DAVET EDİYORUZ"
Afetlerde günlük değişkenlik gösteren ihtiyaçların kamuoyu ile paylaşılacağını vurgulayan Perçin, “Güncel olarak ilettiğimiz ihtiyaçların, birimlerimizin ve üyelerimizin dayanışması ile karşılanması konusunda gerekli duyuru ve çalışmaları yapılmakla birlikte, yürüttüğümüz bu dayanışma faaliyetini tüm yurttaşlarımız ve kent paydaşlarımızın tekrardan takdirine sunuyoruz. Afetlerde günlük değişkenlik gösteren ihtiyaçları kamuoyu ile ivedilikle paylaşarak, afet mağduru bizim gibi kentlerde doğru dayanışma örneklerinin sunulması gayesiyle, tüm yurttaşlarımızı bu dayanışmaya davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER