TMMOB’DAN ÖRNEK DAYANIŞMA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na sayılı günler kala Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği(TMMOB) Bolu İl Koordinasyon Kurulu düzenlediği kampanya ile birlikte deprem bölgesindeki çocuklar için örnek bir dayanışmaya imza attı.

TMMOB’DAN ÖRNEK DAYANIŞMA

6 Şubat tarihinde yaşanan depremlerde on binlerce insanımız yaşamını yitirdi, milyonlarca yurttaşımızın yaşadığı 11 il depremlerden doğrudan etkilendi. Psikologlar çocukların depremden en çok etkilenen, fakat deprem sonrasındaki süreçte en az çalışma yapılan gruplardan biri olduğunu ifade ederken, TMMOB Bolu İl Koordinasyon Kurulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir dayanışma kampanyası düzenledi.

TMMOB Bolu İl Koordinasyon Kurulu’na bağlı meslek odalarına üye mühendis, mimarların destek verdiği kampanyada 23 Nisan’da yüzlerce çocuğa dağıtılmak üzere oyuncak, kırtasiye malzemesi ve kitap toplandı. TMMOB Bolu İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Erol Perçin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “TMMOB Bolu İl Koordinasyon Kurulu olarak, 23 Nisan’da deprem bölgesindeki çocuklarımızın yüzünde bir gülümseme olabilmek için başlattığımız dayanışma kampanyasında oyuncak, kırtasiye malzemesi ve kitaplardan oluşan kolilerimiz deprem bölgesine gitmeye hazır. Yaşasın Dayanışma!” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2023, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER