TÜGVA BELGELERİ BOLU'YA SIÇRADI!TÜGVA'NIN GİDERLERİNİ BOLU BELEDİYESİ Mİ KARŞILIYOR?

Gazeteci Metin Cihan’ın TÜGVA’ya ilişkin yayınladığı belgelerde TÜGVA’ya ait Bolu’daki binaların 2 milyon TL giderinin Bolu Belediyesi tarafından ödendiği belirtildi.

TÜGVA BELGELERİ BOLU'YA SIÇRADI!TÜGVA'NIN GİDERLERİNİ BOLU BELEDİYESİ Mİ KARŞILIYOR?

İstanbul Büyükada'daki tahliye girişimi nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile karşı karşıya gelen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), son olarak orduya, emniyete, yargıya ve bürokrasiye "torpille" kamu çalışanı yerleştirdiği iddiasıyla gündemde.

SKANDAL BELGELER YAPILANMAYI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ
Gazeteci Metin Cihan, eski bir TÜGVA yöneticisinden kendisine iletilen ‘kadrolaşma listeleri’ni sosyal medya hesabından yayımladı. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurduğu Türkiye Gençlik Vakfı'ndan (TÜGVA) sızan belgeler skandal yapılanmayı gözler önüne serdi.

KAMU KAYNAKLARI TÜGVA’YA AKTARILIYOR!
Torpil listeleri ve kamu mülklerine kelepir fiyata çökme iddiaları ile gündeme oturan TÜGVA'nın ifşa olan belgelerini sosyal medya hesabından paylaşan Gazeteci Metin Cihan’ın yayınladığı belgelere göre TÜGVA’nın birçok ildeki binalarının giderleri, belediye, valilik, özel idare eliyle karşılanıyor.

BOLU BELEDİYESİ’NDEN 2 MİLYON TL ÖDEME
Söz konusu illerden bir tanesi ise Bolu. Cihan’ın paylaştığı belgelere göre TÜGVA’nın Bolu’daki tüm giderlerinin Bolu Belediyesi tarafından karşılandığı belirtiliyor. Söz konusu ödenen toplam miktarın ise 2 milyon TL olduğu öne sürüldü. Uzun yıllarda AKP’li Alaattin Yılmaz tarafından yönetilen Bolu Belediyesi’ni 2019 yerel seçimlerinde CHP’li Tanju Özcan kazandı. Gazeteci Cihan tarafından ifşa edilen belgelerde Bolu Belediyesi’nin kamu kaynaklarını hangi yıllarda TÜGVA’ya aktardığı ise bilinmiyor.TÜGVA BAŞKANI BİLGİLERİ DOĞRULADI!
Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) ‘torpil listesi’ne dair Twitter’da paylaşılan belgelerle ilgili konuşan TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, “İçerden belgeleri almış bu adam, sızdırmış, yedek yapmış ve şu anda ifşa ediyor” dedi.

Konuya ilişkin eski Bolu Belediyesi Alaattin Yılmaz ve mevcut Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın açıklama yapması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER