TURİZM ÇALIŞANLARINA AŞILAMA BAŞLADI

Bolu’da ‘Güvenli Turizm Sertifikası Programı’ kapsamında turizm sektöründe çalışan personellerin aşılanması çalışması başladı.

TURİZM ÇALIŞANLARINA AŞILAMA BAŞLADI

Bolu’da turizm sektöründe faaliyet yürüten personellere koronavirüs aşısı uygulandı.

AŞILAMA BAŞLADI
Bir yılı aşkın süredir tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı geliştirilen aşılama çalışmaları devam ediyor. Sağlık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından "Güvenli Turizm Sertifika Programı" kapsamında Bolu’da turizm sektöründe hizmet veren personelin aşılama çalışması başladı.

HER YIL 1 MİLYONUN ÜZERİNDE TATİLCİ AĞIRLANIYOR
Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi’nde gerçekleştirilen aşı çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Türker Ateş, Kartalkaya Kayak Merkezi, Yedigöller Milli Parkı, Abant, Gölcük ve Sülüklügöl Tabiat Parkları gibi pek çok turizm alanına her yıl 1 milyonun üzerinde tatilcinin ağırlandığını belirtti.

AŞILAMA, TURİZM SEKTÖRÜNÜ CANLANDIRACAK
Koronavirüs salgınının turizm çalışanları için tehdit oluşturduğunu ifade eden Ateş, “Turizmde algı çok önemli. Aşı, bu algıyı kırılabilir. Avrupa, turizm açısından aşılanmış bölgelere kaymakta. Turizm sektörüne hizmet verenlerin aşılanmış olması, kendilerini en az riskli görecekleri noktada hem algıyı yönetecek hem de sağlıklı bir turizm sektörünün canlanması sağlayacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER