ÜLKÜ MERT YAZDI:KADINA BIRAK

ÜLKÜ MERT YAZDI:KADINA BIRAK

Düşlerimizin rüzgarına yelken olmaya, haydi kadınlar göreve! 

Mücadele kadınları birleştirir. Kadınlar dünyayı özgürleştirir. 

Dünyayı belalardan bela beğenecek duruma İNSAN OĞLU'nun dövüşçülüğü getirdi. 

Artık İNSAN KIZI direksiyona geçmeli erkek egosunun vahşetini frenlemeli! 

Kadınların toplumsal rollerinin, sınırların ötesine geçmesi gerekiyor. Bu sınırlar aşıldığında yaşanacak olan değişimle BİR BAŞKA DÜNYA MÜMKÜN OLABİLİR.. 

Kalkın kadınlar, dünyanın bize ihtiyacı var . Dünyanın yarısı biz isek, devrim kavgasının yarısı da biz olmalıyız. 

Ufuk kesinlikle karanlık. Önce hangi fırtınanın kopacağı belli değil. 

Dizginsiz sanayi rekabeti ve rant hırsı yüzünden ırzına geçilen doğa mı öç alacak?  

Gitgide daha akıllısı yapılan silahlar ve savaşlar mı sonumuzu getirecek?  

Yoksa petrol ve su savaşları mı gezegeni cehenneme çevirecek? 

 

Kadının, doğasında var olan sevgi ve şefkat duyguları ile neleri yoktan var edebileceğini;  kadın bakışı, estetik dokunuşu, disiplini ve anaçlığıyla her işte farklı bir sinerji yaratarak, hem evinde hem de kariyerinde mükemmel performansı en iyi şekilde yönetebileceğini göstermenin zamanı geldi de GEÇİYOR!… 

 

Erkeklerin kavgasında, tahammülsüzlük, nefret ve öfkeyle şekillenen hayata muhtaç değiliz! 

Kadınlar pozisyon, mevki fark etmeksizin hâlâ erkeklerin değerlendirmesine tabi bir bedenden ibaret değiller artık! 

Yıllardır kıpırdamayan taşlar yerinden oynuyor. 

Dalay Lama, 2009’daki Barış Konferansı’nda “Dünyayı Batılı kadınlar kurtaracak” demişti. 

Bugün dünyada; Rock yıldızı gibi siyasetçiler, ikonik sporcular, tarihe yön veren gencecik kızlar var... Hayatın her alanından, cesur kadınların sesi yükseliyor. 

Sadece erkeklerin domine ettiği yerde kendilerine sapasağlam bir yer açmanın yanında, haklarını da söke söke almayı bilen rol modeli kadınlar var. 

Eski dünyanın kurallarını değiştiren kahramanlarla, dünyayı kurtarmaya müsaitlerin kadınlardan çıkacağını öngörmek zor değil. 

Sosyal medyayla büyüyen yeni jenerasyon empatiyle kaplı, mesafesiz, komünite ruhuyla şekillenen yeni düzende hiç olmadığı kadar eşitlikçi, katılımcı bir hayat kurguluyor. 

 

Kadınların işgücüne katılımı sürdürülebilir kalkınmanın da en önemli unsurlarından biri. Her alanda kültürel ve zihinsel bir değişimin başlaması gerekiyor. 

Kadının eli; üretime, yönetime, topluma, sanata, kaleme, toprağa, finansa, gıdaya dokunduğunda neler olur? Kadın, aklına koyduğu şey için, çabalamaktan savaşmaktan asla vaz geçmez. 

Evini, işini, eşini yönetmesini bilen kadın; dokunduğu her yeri güzelleştirmesini, anlam katmasını bilir. Yeri gelir, çorak topraklara dokunur bereket getirir, sanata dokunur melodisi kulaklara hoş bir tını, gözlere ahenk bırakır. Giyer tulumları iner sahaya, tüketenlere inat üretmesini bilir. 

Kadının olmadığı yerde üretim olmaz, bereket olmaz, hukuk olmaz, demokrasi olmaz. 

Ona içindeki potansiyeli açığa çıkarma fırsatı verdiğimizde; erkeğin arkasında değil, önünde veya yanında durarak,  tüm rollerin hakkını verecek; iyi anne, iyi eş ,iyi evlat, iyi bir iş kadını olmak için çabalarken her an düşünerek, planlamanın, üretmenin, paylaşmanın da hakkını verecektir. 

Üretmek kadını besliyor, ürettikçe mutlu oluyor, mutlu oldukça da duygularını, sezgilerini, estetiğini, sevgiyi, tutkusunu yansıtarak fark yarattığı işlere imzasını atıyor. 

Sorumluluk duyguları, empati yeteneği, iletişim becerileri, vizyonları, cesaretleri, detayları görme konusundaki yetenekleriyle kadının emeği bambaşka yerlere taşınabilir, ulaşabilir. 

Sosyal ve ekonomik refah düzeyi yüksek ülkelerde kadınların, hayatın her alanına ve iş gücüne önemli katkılarının olduğunu görüyoruz.  Dolayısıyla toplumun her katmanında, toplumsal cinsiyet algısı tanımının güçlenmesine ihtiyaç var. Bu anlamda toplumsal bir seferberlik gerekiyor. 

 

Üreten, çalışan kadınlar daha mutlu ve huzurlu.. MUTLU KADIN, MUTLU DÜNYA DEMEK. 

Kadınları görevlendirin dünyayı tersine çevirsinler.. Anneleri çağırın, kızları çağırın.. Onlar kuralları değiştirecek güce sahipler, erkeklerde olmayan şeye sahipler. Dünyanın MERHAMETE ihtiyacı var. 

Bırakın; kadınlar yapmaları için doğdukları şeyi yapsınlar. Dünya yaşanılası olsun. 

Sloganımız;   

MERHAMETİN KIZKARDEŞLERİ GÖREVE,  

                                    DÜNYA FELAKETİN EŞİĞİNDE,  

                                                            ZAMANI GELDİ, KADINA BIRAK!.. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 23:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER