VALİ ERKAN KILIÇ'TAN TANJU ÖZCAN'A TEPKİ:YANILTICI SÖYLEMLERİN FAYDASI YOK

Bolu Valiliği, kentteki su zehirlenmelerinde Bolu İl Özel İdare yetkililerinin ihmali olduğunu duyuran Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a tepki gösterdi.Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Bu şekilde yanıltıcı söylemlerin hiçbir faydası olmayacağı gibi kamuoyunun doğru bilgi alma hakkına gölge düşürmektedir" denildi.

VALİ ERKAN KILIÇ'TAN TANJU ÖZCAN'A TEPKİ:YANILTICI SÖYLEMLERİN FAYDASI YOK

Bolu Beldiye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Bolu İl Özel İdare yetkililerinin açık bir ihmali olduğunu belirterek, "Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği hakkında soruşturma başlatılmasını talep ettim. Aynı olay bizim su verdiğimiz bir bölgede meydana gelseydi, bu soruşturmalar başlatılmıştı. Belki şu anda beni bu görevden dahi almışlardı. Ama Özel İdare olunca, ne vali ne milletvekilleri sesini çıkartıyor. Ölümle sonuçlanan bu olay nedeniyle ne de Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçiyor" dedi.

Bolu Valiliği, merkeze bağlı Yuva köyünde bazı yurttaşların içme suyundan etkilenmesiyle ilgili Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın iddialarına tepki gösterdi. Konuya dair bakanlıklar başta olmak üzere Valilikçe idari, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli soruşturmaların hassasiyetle yürütüldüğü aktarıldı.

ali Erkan Kılıç tarafından basın-yayın organlarına yapılan açıklamalarda da kamuoyunun, elde edilen bulgular ışığında detaylı bir şekilde bilgilendirilerek konuyla ilgili adli ve idari soruşturmanın başlatıldığının ifade edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"25 Temmuz tarihinden 28 Temmuz tarihine kadar Valiliğimizce yapılan yazılı basın açıklamalarında; Valiliğimizce başlatılan idari süreç ile Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan adli sürecin devam ettiği konusunda ilgili bilgilendirmelere defaatle yer verilmiştir. Tüm bu açıklamalara rağmen Bolu Belediye Başkanı'nın olay hakkında soruşturma başlatılmadığıyla ilgili spekülatif söylemlerde ve paylaşımlarda bulunması kamuoyunda yanlış bir algı oluşturulmasına sebebiyet vermektedir. Devletimizin çok yönlü olarak titizlikle ele aldığı söz konusu olayla ilgili bu şekilde yanıltıcı söylemlerin hiçbir faydası olmayacağı gibi kamuoyunun doğru bilgi alma hakkına gölge düşürmektedir. Bir kez daha ifade etmek isteriz ki olay hakkında ilgili bakanlıklarımız başta olmak üzere Valiliğimizce ve Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca idari ve adli soruşturmalar hassasiyetle yürütülmektedir."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Öz
Mustafa Öz - 8 ay Önce

Devlet kurumları şeffaf olma lidir.Bu olay eğer içme suyu kaynaklı ise...suya mikrop nasıl karıştı...neden önlem alınmadı...sorumlu kim açıklanmalı idi..

SIRADAKİ HABER