VALİ ÜMİT AKP'Lİ YÖNETİCİLERLE KATILDIĞI İFTAR PROGRAMINDA KONUŞTU:DOĞAL HAYAT BOZULMAYACAK

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Master Planı kapsamında yayla alanlarının imara açılması konusundaki eleştirilere AKP il yöneticileri ile katıldığı bir iftar programında yanıt verdi. Vali Ümit, "Bu projeyle doğal hayat kesinlikle bozulmayacaktır. Bu siyaset üstü bir projedir" dedi.

VALİ ÜMİT AKP'Lİ YÖNETİCİLERLE KATILDIĞI İFTAR PROGRAMINDA KONUŞTU:DOĞAL HAYAT BOZULMAYACAK

Bolu’da, uzun yıllardır üzerinde çalışılan Bolu Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Master Planı’nın hayata geçirilmesi çalışmaları sürüyor. Yaklaşık 38 bin hektar alanın turizm merkezi haline getirilmesi amacıyla çalışmalar sürerken Bolu Valisi Ahmet Ümit tarafından projenin hayata geçirileceği alanlardan biri olduğu söylenen Sarıalan Yaylası mevkiinde 3 adet küçük ölçekli işletme Bolu Valiliği’nce mühürlendi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, AKP Bolu Milletvekili Arzu Aydın, AKP Bolu İl Başkanı Suat Güner, İl Genel Meclisi üyeleri ile merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla birlikte katıldığı iftar programında Sarıalan Yaylası sakinlerinin yaylalarının ranta açılacağı eleştirilerine yanıt verdi.

"Yaylalarda hayvancılık yapan insanlarımızın menfaatlerini her zaman koruduk" diyen Vali Ümit, “Bu proje turizmde pik yapma potansiyeline sahip olan ilimiz için büyük ehemmiyet taşıyan, Bolu'muzun âli menfaatlerini önceleyen, siyaset üstü bir projedir. İlimizin doğal güzelliklerinin bozulması, ormanların daraltılması yasal olarak mümkün değildir. Yaylalarda hayvancılık yapan insanlarımızın menfaatlerini her zaman koruduk, korumaya devam edeceğiz. Bu projeyle doğal hayat kesinlikle bozulmayacaktır, müsterih olunuz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2022, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER