YAŞAR YÜCEER'DEN TANJU ÖZCAN'A YANIT:ŞOV YAPMAYI BIRAKIN!

YAŞAR YÜCEER'DEN TANJU ÖZCAN'A YANIT:ŞOV YAPMAYI BIRAKIN!

Bolu İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, CHP’li Başkan Tanju Özcan’ın “Köylere hizmet gitmiyor” söylemine yanıt verdi. Yüceer, “Şov yapmayı bırakın da artık Bolu’ya hizmet edin. Birazda yaptığınız işlerle gündeme gelin” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, İl Özel İdaresi’nin köylere hizmet götürmediğini belirten Tanju Özcan’a cevap verdi.

HÜKÜMET TARAFINDAN CİDDİ KAYNAKLAR AKTARILMAKTADIR!
Tanju Özcan’ın köylerin sorunlarını belediye meclis toplantılarının gündemine getirerek İl Özel İdare’nin hiçbir iş yapmıyormuş gibi algı yaratmaya çalıştığını belirten Yüceer, “İl Genel Meclisimizde alınan kararlar doğrultusunda İl Özel İdaremiz tarafından köylerimize yıllardır en iyi hizmet götürülmektedir. Su ve Kanalizasyon çalışmalarından yol çalışmalarına, çocuk parklarına ve köy sosyal tesislerine varana kadar köylerimizin muhtelif ihtiyaçları Özel İdaremiz tarafından titizlikle karşılanmaktadır. Bu ihtiyaçlar her yıl Kasım ayında İl Genel Meclisimizce karara bağladığımız bütçe ve Hükümetimiz tarafından ilimize gönderilen kaynaklarla yapılmaktadır. Milletvekillerimizin de girişimiyle her yıl ilimize hükümetimiz tarafından çok ciddi kaynaklar aktarılmaktadır” dedi.

“VATANDAŞI MAĞDUR ETTİĞİNİZ ÇALIŞMALARI BİR GÖRÜN”
Kanal yolunda devam eden projenin uzun sürmesi nedeniyle vatandaşların mağdur olduğunu söyleyen Yüceer, “Sayın Başkan, bırakın köylerin işini biz zaten hallediyoruz. Siz sorumluluk sahanız içinde bulunan mahallelerdeki eksikleri bir tamamlayın. Göreve gelmenizin üzerinden 2,5 yıl geçti ama siz halen verdiğiniz sözleri tutamadınız. Mahalleleri bir gezin de yollardaki sıkıntıları bir görün. Çocukların park ihtiyaçlarını bir görün! Kanal yolunda başladığınız ama bir türlü bitiremediğiniz ve vatandaşı mağdur ettiğiniz çalışmaları bir görün! Şov yapmayı bırakın da artık Bolu’ya hizmet edin. Birazda yaptığınız işlerle gündeme gelin” ifadelerini kullandı.

“İŞİ ŞOVA DÖNÜŞTÜRMEKTEDİR”
Tanju Özcan’ın için “Her zamanki gibi işi yine şova dönüştürmektedir” diyen Yüceer, şunları söyledi:

“Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye meclis toplantılarında köylerin taleplerini sürekli gündeme getirerek sanki Özel İdaremiz hiçbir iş yapmıyormuş algısı yaratmaya çalışarak her zamanki gibi işi yine şova dönüştürmektedir. Köylere birkaç oturma bankı, biraz parke taşı vermekle köylerin hizmetini tamamlamış olmazsınız. Bu köylerimizin tamamında alt yapı çalışmaları, köylümüzün refahının sağlanması için yol çalışmaları, çocuklarımız için oyun parkları, vatandaşlarımız için köy konağı yapımı gibi birçok iş İl Özel İdaremiz tarafından yapılmaktadır.Elbette köylerimizde yapılan çalışmalar bununla da yeterli olmayabilir. Fakat İl Özel İdaresi yokmuş, sadece Bolu Belediyesi varmış gibi bir algı yaratıp, vatandaşlarımızın yanlış bilgilendirilmesi son derece yanlıştır. Bizler yıllardır Muhtarlarımızla istişare halinde köylerimizin eksiklerini gidermek için gece gündüz çalışıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER