YÜKSEK DİSİPLİN KURULU'NDAN TANJU ÖZCAN KARARI

Katıldığı bir programda türbanlı bir kadına yönelik söylemleri ile CHP Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a uyarı cezası verildi.

YÜKSEK DİSİPLİN KURULU'NDAN TANJU ÖZCAN KARARI

Haber:Ahin ASLAN

Yabancılara ilişkin ırkçı uygulamaları ile gündemden düşmeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, konuk olduğu sosyal medya üzerinden yayınlanan bir programda, tüp bebek konusunda kendisinden yardım isteyen bir kadın ile yaşadığı diyaloğu anlatmasının ardından büyük tepki topladı.

Tepkilerin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK)'na sevk edilen Tanju Özcan hakkında karar verilmişti. YDK, bir önceki toplantısında Tanju Özcan hakkında dosyada eksiklikler tespit etmiş, kararını yeni yıla ertelemişti.Bugün yapılan toplantının ardından Tanju Özcan'a uyarı cezası verilmesi kararlaştırıldı.

NE OLMUŞTU

Armağan Çağlayan'ın YouTube programına konuk olan Tanju Özcan, çocuğu olmayan ve tüp bebek için kendisinden yardım isteyen tesettürlü bir kadının kendisinden yardım istediği anı şu ifadelerle anlattı:

"Bir açılış yapıyoruz, Bolu’da acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. ‘Tanju bey bir konu var konuşabilir miyiz’ dedi. Ben de ‘Hemen Ankara’ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?’ dedim. ‘Sıkıntı yok’ dedi. ‘Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?’ dedi.

‘Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim’ dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabii öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var..." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2022, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER