ZAFER BAYRAMI'NIN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümü Bolu’da coşkuyla kutlandı.

ZAFER BAYRAMI'NIN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki ordunun, 26 Temmuz 1922'de başlayan ve 30 Ağustos'ta zaferle taçlandırdığı Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 100. yıl dönümü Bolu’da tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Anıt Park’taki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlama törenine Bolu Valisi Erkan Kılıç, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Keleş, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Tuncay Atakan, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu, Baro Başkanı Avukat Sabri Erhendekçi, Vali Yardımcısı İlhan Turgut, İl Emniyet Müdür Vekili Serdar Çınar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Haluk Saygılı, daire müdürleri, şehit aileleri, gaziler, Siyasi Parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak Anıtpark’ta düzenlenen törende Saygı Duruşu’nda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

VALİLİK MAKAMINDA TEBRİKLER KABUL EDİLDİ
Anıt Park'ta düzenlenen törenin ardından Valilik Makamına geçildi ve Bolu Valisi Erkan Kılıç tarafından tebrikler kabul edildi.

ZAFER BAYRAMI COŞKUSU
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına Valilik önünde düzenlenen törenle devam edildi.Gerçekleştirilen tören Bolu Valisi Erkan Kılıç, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın  vatandaşların, öğrencilerin, askerlerin ve protokol mensuplarının bayramını kutlaması ile başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

Garnizon Komutanlığı adına Personel Teğmen Berkay Yılmaz günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi. 

Gölyüzü İzzet Baysal Anadolu Lisesi Öğrencileri Esma Duman ile Özlem Sezgin'in "Dua ve Zafer Türküsü" şiirlerini okumasıyla devam eden törende Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcuları ve Halk Oyunları ekibi tarafından gösteri düzenlendi. Türkiye'yi başarıyla temsil eden milli sporculara Vali Erkan Kılıç tarafından ödül verilmesinin akabinde tören geçişi yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2022, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER