ZAM YAĞMURU DEVAM EDİYOR:BİR ALKOL GRUBUNA DAHA ZAM

Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bugün itibariyle bir içki grubuna ait ithal şarap, vodka, viski ve likör ürünlerine zam geldiğini söyledi.

ZAM YAĞMURU DEVAM EDİYOR:BİR ALKOL GRUBUNA DAHA ZAM

Sene başından bu yana 5 kez zamlanan içkiye bir zam daha geldi.

Sözcü'ye konuşan Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bugün itibariyle bir içki grubuna daha ait ithal şarap, vodka, viski ve likör ürünlerine zam geldiğini söyledi.

Aybaş, zam oranının ortalama yüzde 15-20 aralığında değiştiğini ifade etti. Böylece sene başından bu yana içkiye 5'inci kez zam yapılmış oldu.

Ocak ve mart ayındaki zamlardan sonra mayıs ayı ortasında bazı rakı, viski, votka ve şarap ürünlerine yüzde 12 ila yüzde 23 aralığında zam gelmişti. Temmuz ayı başında ise bir içki grubuna ait şarap bazlı içecekler ve bazı kokteyllerin fiyatları yüzde 40 oranında artmıştı.

BİRAYA DA ZAM BEKLENİYOR
Aybaş, geçen seneye kadar yılda bir kez ya da 6 ayda bir zamlanan alkol ürünlerinin bu sene itibarıyla neredeyse her ay zamlandığına dikkat çekti. Aybaş, “Gelen zamların hızına biz de yetişemez olduk” ifadelerini kullandı.

Aybaş, bu ay itibarıyla biraya da zam beklendiğini, ancak hem yapılacak zamların hem da zam oranlarının henüz netleşmediğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER