ZENGİN 'SIĞINMACI' KAL, YOKSUL 'SIĞINMACI' GİT

Sığınmacı karşıtı çıkışlarıyla sık sık gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Belediye şirketine ait arazinin Suriye kökenli olduğu iddia edilen bir Türkiye vatandaşına satılmasına ilişkin “Benim derdim yatırımcılarla değil, benim derdim sığınmacılarla.” ifadelerini kullandı.

ZENGİN 'SIĞINMACI' KAL, YOKSUL 'SIĞINMACI' GİT

Sığınmacı karşıtı sözleriyle bilinen ve geçici süreliğine Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) üyeliğinden ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Üç günlük duyuru sonrasında Belediye şirketi olan Bolu Bel A.Ş. tarafından satışı gerçekleştirilen otel arazisi ilgili konuşan Özcan “Şirket dün bir satış yapmış, satışa 2-3 kişi katılmış. Ben de satış yapıldıktan sonra bunu öğrendim. Bir İspanyol kökenli firma bunu almış. Firmanın sahibi Arap, bizim edindiğimiz bilgiye göre. Ama hem İspanyol vatandaşı hem de uzun süredir Türk vatandaşlığı verilmiş kendisine. Dolayısıyla hukuken bir Türk vatandaşının ihalelere girmesine engel de olamazsınız yasal bir sıkıntı da yok burada." şeklinde konuştu.

Her fırsatta ülkelerine dönmeleri için geçici sığınmacılara çağrıda bulunan Özcan düzenlenen basın toplantısında  “Benim derdim yatırımcılarla değil, benim derdim sığınmacılarla. Sığınmacı olarak bu ülkeyi sömüren kim olursa olsun ben bu sessiz istilaya karşıyım. Dolayısıyla dışarıdan gelecek yatırıma ben karşı değilim.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER