AKP'Lİ KADINLARDAN TANJU ÖZCAN'A: HADDİNİ BİL,ARTIK YETER

Bolu AKP Kadın Kolları, Tanju Özcan’ın kadın bir Belediye Meclis üyesine karşı söylediği “Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor” şeklindeki konuşmalarına karşı belediye meydanında basın açıklaması yaptı. “Utanmazsın sen,biz utanıyoruz” ve “Oy kullanan o eli sen ne sandın terbiyesiz” dövizleri taşındı.

AKP'Lİ KADINLARDAN TANJU ÖZCAN'A: HADDİNİ BİL,ARTIK YETER

Haber:Ahin ASLAN

Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan, Mayıs ayı belediye meclis toplantısında gündem maddesinin oylaması sırasında kadın bir meclis üyesine "Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor” dedi.

Özcan’ın sözleri Türkiye’de gündeme otururken AKP Bolu Örgütü ve partililerde belediye meydanında basın açıklaması gerçekleştirdi. İzzet Baysal Caddesi’nde bulunan Kadı Cami önünde bir araya gelen AKP Bolu İl Örgütü, partililer ve vatandaşlar, Bolu Belediye Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

“Utanmazsın sen, biz utanıyoruz” ve “Oy kullanan o eli sen ne sandın terbiyesiz” dövizlerinin taşındığı basın açıklamasında grup adına açıklamayı Ayşe Atılgan okudu.

“ALENEN TEHDİT ETMESİNE DAHA NE KADAR İZİN VERECEKSİNİZ?”
“Buradan Devletimize, Hukuk ve Tıp yetkililerimize sesleniyoruz. Bu şahsın, geleceğimiz olan kadınlarımızı, akıl ve nesil güvenliğimizi alenen tehdit etmesine daha ne kadar izin vereceksiniz”denildi.

“BOLUMUZU UTANÇ ABİDESİ HALİNE ETİRMEYE HIZ KESMEDEN DEVAM ETMEKTEDİR”
Tanju Özcan’ın “iffetimi korumaya çalışıyorum şeklinde açıklamasını anımsatan atılgan, “Alaycı yorumları, seviyenin geldiği noktayı göstermiştir. Ne yazık ki, Bolumuzun imar ve esenliğinden mesul olan Belediye Başkanı bu mesuliyetinin tam aksine, Bolumuzu utanç abidesi  haline getirmeye hız kesmeden devam etmektedir” dedi.“HADDİNİ BİL,ARTIK YETER”
Biz Belediye Başkanından utanıyoruz. Kimseye faydası olmayan, seviyesiz ve ahlak dışı söylem ve davranışlarını ,alışkanlık haline getiren bu şahsa, haddini bil artık yeter diyoruz. Ve sormadan edemiyoruz. Senin de bir eşin ,senin de bir annen yok mudur. Onlardan da mı utanmazsın” diye konuştu.

“BU KAÇINCI SKANDAL?”
“Kadınları aşağılamak, ötekileştirmek, cinsel söylemlere malzeme yapmak hangi psikolojinin ürünüdür”diyen Atılgan, “Bu kaçıncı skandaldır. Şiddet sadece fiziksel değildir. Şiddet; sözeldir de. Kadını cinsel söylemlere malzeme yapmak da şiddettir. Bizler bu şiddete karşı çıkıyor ve yeter diyoruz. Şiddetin her türlüsünü reddediyoruz. Hiç birini unutmuyoruz ve seni utanmaya ve özür dilemeye davet ediyoruz. Bir kez de buradan Devletimize, Hukuk ve Tıp yetkililerimize sesleniyoruz. Bu şahsın, geleceğimiz olan kadınlarımızı, akıl ve nesil güvenliğimizi alenen tehdit etmesine daha ne kadar izin vereceksiniz” ifadelerine yer verdi.

Şiddetin ve siyasetin ahlakının olmadığını vurgulayan Atılgan, “Ahlaksızlık şiddetine Yeter diyen tüm duyarlı halkımızı bu ayıbı kınamaya davet ediyoruz.Bu gün burada  şeref,namus meselesi olarak duyarlılık gösteren , oluşan HALK HAREKETİ ne sessiz kalmayıp bizzat burada olan güzel şehrimizin isminin artık bu tarz taciz ve faşizan söylemlerle anılmasına müsaade etmeyen tüm sivil toplum kuruluşlarına ve temsilcilerine bizimle beraber destek veren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz”şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2022, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER