BOLU'DA ÇOCUK TACİZCİSİNE İYİ HAL İNİDİRİMİ!

BOLU'DA ÇOCUK TACİZCİSİNE İYİ HAL İNİDİRİMİ!

Bolu’da 16 yaşındaki öğrencisini taciz eden müzik öğretmeni C.K.’ye iyi hal indirimiyle 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Müzik öğretmeni olan C.K., bateri çalma eğitimi verdiği N.K. (16) isimli kız öğrenciye ders vermek bahanesi ile evine davet etti. İddiaya göre C.K., evine gelen öğrenciye cinsel tacizde bulundu.

N.K., evden kaçarak durumu ailesine anlattı. N.K. ve ailesi, öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu. Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce C.K. hakkında ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçlamasıyla dava açıldı.

Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan C.K., karar duruşmasında kendisini savunarak, “N.K. ile bateri kursunu tamamladıktan sonra kendisini evime davet ettim. Evde kendisi fazla kalmadı. Biraz sohbet ettikten sonra evden ayrıldı. Kendisine kesinlikle tacizde bulunmadım. Bu bir iftiradır” dedi.

N.K. ise “Kendisinden bateri kursu alıyordum. Olay günü beni evine davet etti. Önce kabul etmedim. Kendisine güvenerek daha sonra teklifini kabul ettim. Evine gittik ve beni yatak odasına götürüp cinsel tacizde bulununca korkumdan hemen evden çıkıp gittim. Kendisinden şikayetçiyim” diye konuştu.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık C.K.’ye iyi hal indirimi uygulayarak 6 yıl 8 ay hapis cezası ve karşı tarafa 10 bin 250 lira vekalet ücreti ödenmesine karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER