BOLU KADIN PLATFORMU'NDAN PINAR GÜLTEKİN DAVASI İÇİN EYLEM ÇAĞRISI

Bolu Kadın Platformu üyeleri, Pınar Gültekin cinayet davasında verilen karara bir kez daha tepki göstermek amacıyla Kardelen Meydanı'nda bugün saat 17.30'da bir araya gelecek.

BOLU KADIN PLATFORMU'NDAN PINAR GÜLTEKİN DAVASI İÇİN EYLEM ÇAĞRISI

Muğla'da 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i katleden Cemal Metin Avcı ile suç delillerini gizleyerek yok ettikleri gerekçesiyle suçlanan kardeşi Mertcan Avcı, annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın yargılandığı davanın 13'üncü duruşması, Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Karar çıkan duruşmada mahkeme heyeti, 23 aydır tutuklu Avcı'ya ağırlaştırılmış müebbetten indirime giderek 23 yıl hapis, tutuksuz sanık kardeşi Mertcan Avcı, annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın ise beraatine karar verdi.

Mahkeme kararına tepki gösteren Bolu Kadın Platformu, bugün saat 17.30'da Kardelen Meydanı'nda "Pınar için adaletten de İstanbul Sözleşmesi'nden de vazgeçmiyoruz" çağrısıyla basın açıklaması gerçekleştirecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER