EĞİTİM-SEN BOLU: ÜZGÜNÜZ, ÖFKELİYİZ!

Bolu'da, Umutcan İlter isimli erkek tarafından tabancayla vurularak katledilen Selcan Dönmezer için Eğitim-Sen Bolu Şube Kadın Sekreteri Ceren Perçin açıklama yaptı.

EĞİTİM-SEN BOLU: ÜZGÜNÜZ, ÖFKELİYİZ!

Geçtiğimiz günlerde başından vurularak katledilen 24 yaşındaki Selcan Dönmezer için Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası(Eğitim-Sen) Bolu Şubesi Kadın Sekreteri Ceren Perçin açıklama yaparak “Basından öğrendiğimize göre çiçeği burnunda meslektaşımız olan Selcan Dönmezer’in katledilmesini şiddete kınıyor, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemi her cinayette daha da güçlü bir biçimde ortaya çıktığını ifade eden Perçin “Bu cinayetler; topluma hakim erkek egemen anlayışın değiştirilmemesi, kadın üzerinden yanlış söylemlere devam edilmesi ve kadının erkekle eşit birey olarak kabul edilmemesinin sonucudur. Etkin soruşturmaların yürütülmemesi, caydırıcı cezaların verilmemesi, kadını hedef gösteren ayrımcı ve şiddete teşvik eden söylemlerin de cezasız kalması bu şiddet iklimini daha da güçlendirmektedir.” şeklinde konuştu.

“KADINA KARŞI ŞİDDETİ VE KADIN CİNAYETLERİNİ LANETLİYORUZ”

Ceren Perçin “Devlet; toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadına yönelik şiddetin önlenmesi, cinsler arası her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılması, kadının ekonomik, sosyal ve siyasi olarak güçlendirilmesi için her tür düzenlemeyi yapmalı ve bu cinayetlere karşı gereken önlemleri almalıdır. Kadına karşı şiddeti ve kadın cinayetlerini lanetliyor; toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerine son verilmesi için sonuna kadar mücadele edeceğimizi bir kez daha kamuoyuna duyuruyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER