ERKEKLER TEMMUZ'DA 28 KADINI ÖLDÜRDÜ!

bianet'in yerel ve ulusal gazetelerden, haber sitelerinden ve ajanslardan derlediği haberlere göre; erkekler Temmuz’da erkekler az 28 kadını ve bir çocuğu öldürdü.

ERKEKLER TEMMUZ'DA 28 KADINI ÖLDÜRDÜ!

Türkiye’de kadına yönelik şiddet önlenemiyor. Sadece geride bıraktığımız son bir haftada 9 kadın öldürüldü, 10’larca kadın da saldırıya uğradı. Yıllar içerisinde işlenen kadın cinayeti sayısı bu gerçeği bir kez daha karşımıza çıkıyor. 13 yıl 6 ayda en az 3882 kadının öldürüldüğü Türkiye’de cinayetleri işleyen erkeklerin büyük çoğunluğunun birden fazla suç kaydı bulunuyor. 

ERKEKLER,EN AZ 64 KADINA ŞİDDET UYGULADI
Temmuz’da en az 14 kadının ölümü basına "şüpheli” (Adıyaman (2), Aydın (2) Antalya (1), Kastamonu (1), Erzincan (1), İstanbul (2), Muğla (1), Kocaeli (1), Edirne (1), Urfa(1), Sakarya (1)) ölüm olarak yansıdı.Erkekler, en az 64 kadına şiddet uyguladı, en az 16 kız ve oğlan çocuğunu istismar etti, en az 17 kadını taciz etti.Erkekler, Temmuz’da en az 28 kadını öldürdü; geçen yıl bu sayı 24 idi. Ayrıca erkekler, kadınların yanındaki en az üç erkeği de öldürdü. En az beş kadın koruma kararı rağmen öldürdü. Öldürülen kadınlardan biri Özbekistanlıydı.

BİR ÇOCUĞU BABASI ÖLDÜRDÜ
Erkekler, Temmuz’da bir çocuğu öldürdü.Eskişehir’de iki çocuk üvey babalarının kendilerine şiddet uyguladığını açıkladı. Adana ve Kars’ta iki erkek çocuklarına şiddet uyguladı.Bir çocuğu babası öldürdü.


EN AZ 5 KADINA TECAVÜZ
Erkekler, Temmuz 2022’de en az beş kadına tecavüz etti. Geçen yıl aynı ay erkeklerin tecavüz ettiği kadın sayısı yediydi.Bir kadına akrabası iki erkek, iki kadına yakınlık derecesi basına yansımayan iki erkek, bir kadına sevgilisi bir kadına da arkadaşı tecavüz etti.Erkekler iki kadına ev içinde, üç kadına da pansiyon, market, işyeri gibi ev dışı alanlarda tecavüz etti.Erkeklerin tecavüz ettiği kadınlardan biri Türkiye vatandaşı değildi. Bir kadın da engelliydi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2022, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER