KADINLARDAN ÇAĞRI: ÖZGÜR VE EŞİT BİR DÜNYANIN DÜŞÜNÜ BİRLİKTE KURALIM!

Türkiye’nin 1 Temmuz tarihinde İstanbul Sözleşmesi’nden çıkacak olmasını protesto eden kadınlar, Nilüfer Park’ta bir araya gelerek renkli boyalarla beyaz tişörtlere sloganlar yazdı.

KADINLARDAN ÇAĞRI: ÖZGÜR VE EŞİT BİR DÜNYANIN DÜŞÜNÜ BİRLİKTE KURALIM!

Bolu Kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi kararını protesto etmeye devam ediyor. Nilüfer Park’ta bir araya gelen kadınlar renkli boyalarla beyaz tişörtlere “Dolapta zıkkımın kökü sokakta isyan var, eğitim kadında en büyük güçtür, özgürlükte kararlıyız” şeklinde sloganlar yazdı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 Mart gecesi Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı ile birlikte ülkenin dört bir yanında sokağa çıkan kadınlar, etkinliklerle, eylemlerle sokakta seslerini duyurmaya, karara itiraz etmeye devam ediyor.

İstanbul Sözleşmesi’nin hedefe konulduğu ilk günden itibaren sokakta eylemlerle, etkinliklerle karara itiraz eden kadınlar, Nilüfer Park’ta bir araya geldi. Renkli boyalarla beyaz tişörtlere “Eşitlik özgürlük, özgürlükte kararlıyız, İstanbul Sözleşmesi yaşatır, Kadınlar özgürse dünya özgürdür” gibi sloganlar yazan kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceklerini dile getirdi.

30 Haziran Çarşamba Günü saat 15.30’da Kardelen Meydanı’nda (Bolu Valiliği önü) yapılacak olan eyleme çağrıda bulunan kadınlar, “Sevgili Kadınlar, bu iletiyi görüyorsan birlikteyiz demektir! 30 Haziran Çarşamba saat 15.30 da Kardelen Meydanındayız. boyalarını al sen de gel! Eşit ve Özgür bir dünyanın düşünü birlikte kurup boyayalım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER