KADINLARDAN,İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İÇİN EYLEM ÇAĞRISI

Bolu Kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi kararını protesto etmek amacıyla tüm kadınları bugün (30 Haziran) saat 15.30’da Kardelen Meydanı’nda (Bolu Valiliği önü) ‘İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz’ diye haykırmaya davet etti.

KADINLARDAN,İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İÇİN EYLEM ÇAĞRISI

Bolu Kadın Platformu, Türkiye’nin 1 Temmuz’da İstanbul Sözleşmesi’nden çıkacak olmasına karşı kamuoyuna ‘İstanbul Sözleşmesi için eylem’ çağrısında bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 Mart gecesi Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını kabul etmeyen kadınlar, ‘İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz, Danıştay yürütmeyi durdur, haklarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmeyeceğiz’ diye haykırmak için kamuoyunu, bugün (30 Haziran) saat 15.30’da Kardelen Meydanı’nda bir araya gelme çağrısında bulundu.

Saat 15.30'da Kardelen Meydanı'nda bir araya gelecek olan kadınlar, yapılacak olan resim boyama etkinliğinin ardından saat 17.30'da İzzet Baysal Anıtı önüne sloganlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştirecek. Yürüyüşün ardından 18.30'da yapılacak olan basın açıklamasında İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyeceklerini haykırdıktan sonra eylem son bulacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 11:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
isimsiz
isimsiz - 2 yıl Önce

saat yanlış olmuş. çalışanlar da var sonuçta. herkes katılamayacak

SIRADAKİ HABER