SOL FEMİNİST HAREKET YOLA ÇIKTI

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilen Türkiye’de kadına karşı şiddet her boyutu ile artarken, AKP rejimi kadını ikinci bir sınıfa konumlandırmaya devam ediyor. Böyle bir dönemde kadınlar Sol Feminist Hareket ile yola çıkıyor.

SOL FEMİNİST HAREKET YOLA ÇIKTI

AKP’nin 20 yıllık iktidarında kadın ve çocuklara dönük düşman politikaların artarak sürdürüldüğüne dikkat çeken kadınlar Sol Feminist Hareketin yola çıktığını duyurdu. Ülkenin tüm kentlerinde “Varlığımıza savaş açmış bir karanlığa karşı buradayız!” diyen kadınlar yaptığı açıklamada “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz. Tüm güçlerine rağmen susturamadıkları isyanımızı bu kez bu gerici iktidardan, bu din bezirgânlarından, bu kadın düşmanlarından kurtulmak için birleştirelim.” ifadelerini kullandı.

‘TEK ADAMA KARŞI BİZ VARIZ, GÖNDERECEĞİZ’

‘Cehennemin kapılarını kapatacağız’ iddiasıyla yola çıktığını belirten Sol Feminist Hareket, yaptığı açıklamada ‘Tek Adama Karşı Biz Varız, Göndereceğiz’ ifadelerine yer verdi.

Sol Feminist Hareket tarafından “İran’da ve Brezilya’da, Sudan’da ve Şili’de ayağa kalkan, değiştiren, yeni bir geleceğin kapısını aralayan tüm kız kardeşlerimizden aldığımız güçle bir kez daha hep beraber söyleyelim; tek adama karşı biz varız, göndereceğiz.” denilen açıklamanın devamı şu şekilde:

Bugün, burada, yan yana; bir adımın öncesinde, geçtiğimiz 20 yılın karanlığında birbirimiz için yaktığımız ışıklara dönüp bakalım…

Dönüp bakacaksak geçmişe, elbette, kendi direncimizden ve dayanışmamızdan alacağımız gücü görmek içindir. O güçle, en çok bizim hayatlarımızla ateşi harlanan cehennemin kapılarını kapatacağımızdandır.   

Yalnız olmadığımızı çoktandır biliyoruz. Seslerimizi buluşturduk, varlığımıza savaş açmış bir karanlığa karşı “buradayız!” dedik çünkü. Meydan okuma cesaretimiz bundan!

Günün karanlığına meydan okuyoruz!

Bizi dünyaya sahip olduklarına inandırmak isteyen bir avuca; hayallerimize, haklarımıza ipotek koymak isteyenlere karşı, değiştirebileceğimizi bildiğimiz için dünyaya sahip çıkıyor, hareketi büyütüyoruz!

Yeni bir dünyanın tahayyülünü taşıyor hareketimiz. e başka türlü nasıl değişecek bu sokaklar? Soluğumuza yer bırakmayan karanlık nasıl parçalanacak, dünyayı döndüren eller nasıl alacak hayatı avuçlarına?

Mücadelemizin, hayalimizin, isyanımızın adını yazalım her sokağa: “Bu sokakta biz varız, bu sokakta SOL FEMİNİST HAREKET var!” demek için çıkalım yola!

Yaşasın dünyayı yerinden oynatacak hareketimiz!

Yaşasın feminist mücadelemiz!

Bize ulaşmak için: Sen de Ses Ver!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER