TÜRK KADINLAR KONSEYİ DERNEĞİ BOLU ŞUBESİ'NDEN 8 MART AÇIKLAMASI

Türk Kadınlar Konseyi Derneği Bolu Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada “Üreten, emek veren, azmiyle kıvılcımlar saçan, ışığıyla ülkemizin yarınlarını aydınlatan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!” ifadelerine yer verildi.

TÜRK KADINLAR KONSEYİ DERNEĞİ BOLU ŞUBESİ'NDEN 8 MART AÇIKLAMASI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Türk Kadınlar Konseyi Derneği Bolu Şubesi, yazılı bir açıklama yayınladı. Kadınların, toplumu her daim ileri götüren vizyonlarıyla geleceğe ışık tutan meşaleler olduğu ifade edilen açıklamada, " Hukuktan siyasete, bilimden sanata kadar her alanda önemli noktalarda, ülkemizin geleceğine önemli katkılarda bulunmakta olup, yeni bir dünya düzeninde etkin rol oynayacaklar kuşkusuz." denildi.

Açıklamanın devamı şu şekilde:

Yönetimler; kadınlarımızın huzuru, refahı, sosyal ve kültürel anlamda kendilerini daha rahat hissedebilecekleri olanakları sağlamalı her türlü destek olmalıdır.

Kadınlarımızın yaşamın her alanında layık olduğu yere ulaşacağı, aile içi şiddetin konuşulmayacağı, kadına yönelik gerek fiziksel gerekse psikolojik şiddetin uygulanmayacağı nesiller için hepimiz üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz.

Üreten, emek veren, azmiyle kıvılcımlar saçan, ışığıyla ülkemizin yarınlarını aydınlatan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2023, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER