BOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ'NDE 4 KİŞİLİK ÇELLO KONSERİ

Bolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde piyanolu ve ritm eşlikli parçaların yanı sıra sevilen pek çok türkü ve popüler parçaların aranjmanlarına yer verilen 4 kişiden oluşan Quartet grubu bir gösteri gerçekleştirdi.

BOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ'NDE 4 KİŞİLİK ÇELLO KONSERİ

Bolu Güzel Sanatlar Lisesi Konser Salonunda 27 Nisan Çarşamba saat 13.00 de gerçekleşen çello konseri büyük beğeni aldı. 4 kişiden oluşan Quartet grubu, piyanolu ve ritm eşlikli parçaların yanı sıra sevilen pek çok türkü ve popüler parçaların aranjmanlarına yer verdi.

Sevilen Bolu türkülerinden "Beyaz giyme"  ve "Köroğlu" parçalarının da yer aldığı konserin Düzce ilinde de gerçekleştirileceği bildirildi. Bolu Güzel Sanatlar Lisesi çello öğretmeni Gökhan Köse, çello olarak bilinen Viyolonselin, pek çok müzik türüne yakışan popüler bir çalgı olduğunu ve Bolu halkının sevdiğini belirtti.

Köse, müzisyenin sahne performansı ve yorumcuğunu konserler yoluyla geliştirip sunmasının önemini vurguladı. Grubun  Ankara merkezli kurulan Çello Orkestrası konserlerine katılarak Bolu'yu başarıyla temsil ettiğini ifade eden Köse, başarılı konser sonrasında, yeni repertuar ve katılımcılarla konserlerine devam edeceğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2022, 18:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan Köse
Gökhan Köse - 3 hafta Önce

Haber paylaşımı için medya14 çalışanlarına çok teşekkür ederim. Diğer etkinliklerimiz de davet ediyorum sizleri. Bu konserde emeği geçen dostlarım Aykut Büyükköse ve Uğur Alime, bizleri izlemeye gelen tüm sanatsever dostlara kucak dolusu sevgiler

SIRADAKİ HABER