“BOLU PLATFORMU 2022 YILI FAALİYET YEMEĞİ VE KÜLTÜR-TARİH GECESİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“BOLU PLATFORMU 2022 YILI FAALİYET YEMEĞİ VE KÜLTÜR-TARİH GECESİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bolu Platformu, 7 Mart 2022 Pazartesi akşamı, Hilton Otel’de, 250’yi aşkın davetlinin katıldığı bir “Kültür-Tarih Etkinliği” ve Platform çalışmalarının aktarıldığı bir “Faaliyet Yemeği” programı gerçekleştirdi.

Saat 17.30’da başlayan program, Bolu Platformu Başkanı Orhan Uçar’ın açılış konuşması,  İkrami Özturan’ın şiirlerle süslediği sunumları ve Bolu Platformu üyelerinin gönüllülük temelinde gerçekleştirdiği üç yıllık çalışmalarının, İrfan Bayar tarafından anlatıldığı “Faaliyet Raporu” nun sunumu ile devam etti. 

AİBÜ Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Süme; Bolu’nun antik dönemlerden günümüze uzanan tarihini özetleyerek “Bolu Platformu Tarih Kurulu Dergisi I. Sayı” nın tanıtımını yaptı. 

Geceye misafir konuşmacı olarak katılan Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, -uzaktan iletişimle- “Kurtuluş Savaşı’mızın Ana Hatları” konusunu özetledikten sonra “Şehit Miralay Nazım Bey-Vatanın Bağımsızlığına Adanmış Bir Yaşam” adlı kitabın tanıtımını gerçekleştirdi. 

Misafir konuşmacılardan, Tarih araştırmacısı Fuat Serdar Aydın, “Kurtuluş Savaşı’nda Boluluların Hizmetleri ve Bolulu Şehitler” konulu sunumunu yaptı.  Gecenin Onur Konuğu Ahmet Baysal’ ın konuşmasını takiben, Bolu Platformu yayın faaliyetlerine maddi ve manevi katkıları ile destek veren isimlere, Ahmet Baysal tarafından plaketleri takdim edildi.

Akşam yemeği ile devam eden programın bitiminde, bütün katılımcılara; Ahmet Yavuz’un “Başkomutan Emsalsiz Lider”,  Mehmet Tunçkol ’un “Şehit Miralay Nazım Bey-Vatanın Bağımsızlığına Adanmış Bir Yaşam” başlıklı kitapları ve Bolu Platformu Tarih Kurulu’nun hazırladığı “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bolu Ziyareti-17 Temmuz 1934/2021” dergi eki ve “Bolu Platformu Tarih Dergisi Sayı -I- 2022 Şubat” dergileri hediye edildi. “Bolu Platformu 2022 Faaliyet Yemeği ve Kültür-Tarih Etkinliği” programı, saat 22.00 sularında sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER