SOL KÜLTÜR YAYINLARI YOLA ÇIKTI

Ülkemizin çoraklaşan kültür ikliminde, politikadan tarihe sanattan felsefeye ülkemizden ve dünyadan önemli eserleri okurlara kazandırmayı amaçlayan Sol Kültür Yayınları, yola çıktı.

SOL KÜLTÜR YAYINLARI YOLA ÇIKTI

SOL Değerler Serisi, 25 Soruda Dizisi, SOL idea, SOL Tarih, SOL Politika ve Yedi Yetmiş Kitaplığı, Monthly Review, Yedi Yetmiş Çocuk Edebiyat Dergisi gibi dergileri de bünyesine alan Sol Kültür Kitaplığı, yola çıktı.

Sol Parti’nin Ankara’da birçok bölgede açmayı kurguladığı Sol Kültür isimli kitaplıklar ilk olarak Ayrancı Ve Esat-Seyranbağları semtlerinde faaliyete geçti. Sol Kültür Kitaplığı, birlikte düşünmeye, tartışmaya ve üretmeye ihtiyacımız var. Bireyciliğin böylesine kutsandığı bir dönemde dayanışmayla yola çıktı.

Faaliyete başladığı ilk günden itibaren önemli eserleri okurlara kazandıran Sol Kültür Yayınevi, Korkut Boratav’ın ‘Çöküş ve SOL Çıkış’ isimli kitabı ile raflarda yerini aldı. Kapitalist sisteme güçlü eleştirilerin baş gösterdiği bu günlerde iktisadın siyasetten ayrı tutulamayacağından da hareketle okurlara sunulan 138 sayfalık ‘Çöküş ve SOL Çıkış’ kitabı, “Hocaların hocası” olarak anılan çok değerli yazarlardan biri olan Prof.Dr. Korkut Boratav, kapitalizmin son 20 yılına ışık tutarken bu karanlıktan çıkış imkânlarını da tartışıyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2021, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER