BOLU’DA GERİCİ EĞİTİMDE GELİNEN SON NOKTA

Bolu Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu öğrenci sayısının yüksek olduğu ilköğretim okullarında 4.sınıf velileri ile toplantılar yaparak öğrencilerin imam hatip okullarına yönlendirilmesi üzerine talep topluyor.

BOLU’DA GERİCİ EĞİTİMDE GELİNEN SON NOKTA

Bolu ME Müdürü İbrahim Çavuşoğlu Milli Eğitim Bakanlığının direktifleri doğrultusunda özellikle ilköğretim okullarında eğitimin gericileştirilmesi doğrultusundaki çalışmalarına hız verdi.

2015-16 öğretim ve eğitim yılına yetiştirilmesi düşünülen faaliyetlerde 4.sınıf velileri ile öğrenci kapasitesi yüksek olan ilköğretim okullarında okul müdürleri koordinatörlüğünde Bolu MEM ilgili müdürlerinin de katıldığı toplantılarda velilere içinde farklı sorular sorulan anket kâğıtları dağıtılarak cevaplamaları isteniyor.

Bunlara veliler “İmam hatip liselerine talep yaratma formu” adını vermiş durumda.

TOPLANTILARDA VELİLERE YÖNLENDİRME YAPILIYOR

Yönlendirmenin ana başlıkları şunlardan oluşuyor;

MEM adına toplantılara zaman zaman bizzat ME Müdürü Çavuşoğlu’ da katılıyor.

Toplantılar için öğrenci kapasitesi yüksek okullardan başlanmış durumda.

MEM yetkilileri ve okul müdürleri velilere imam hatip okullarının faziletlerinden bahsediyor.

Velilere öğrencileri en yakın imam hatip okullarına çocuklarını yazdırmaları konusunda nasihat(!) veriliyor.

Bütün bunların yanı sıra toplantılardan çıkan sonuçlara göre hemen her okulda imam hatip sınıfları açılması planlanıyor.

Müfredata göre laik eğitimin verilmesinin zorunlu okullarda dahi imam hatip sınıfları oluşturularak imam hatip müfredatı içselleştirilmek isteniyor.

Bütün bunların yanı sıra Ticaret Meslek Lisesinin de İmam Hatip okuluna dönüştürülmek istendiği alınan duyumlar arasında.

Veliler bütün bu olan biteni çocuklarına anlatmakta zorluk çekeceklerini, eğitimde gericileşme de gelinen son noktanın cumhuriyetin kuruluş felsefesine tamamen aykırı olduğunu sözlerini eklediler.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER