AKARYAKIT ZAMMINA TEPKİ:TEKERLEKLER DÖNMÜYOR,TABANA KUVVET

Saadet Partisi Bolu İl Örgütü, akaryakıt zamlarına karşı dikkat çekici bir eylem gerçekleştirdi. Aralarında Saadet Partisi İl Başkanı İsa Sayın'ın da olduğu partililer,İzzet Baysal Caddesi'nde "Su uyur, mazot uyumaz" ve "Dikkat göz teması kurma, ışık çarpar" yazıları ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin gözlerinin olduğu platformun içinde yürüyüş gerçekleştirdi.

AKARYAKIT ZAMMINA TEPKİ:TEKERLEKLER DÖNMÜYOR,TABANA KUVVET

Haber:Ahin ASLAN

Saadet Partisi Bolu İl Örgütü, akaryakıta neredeyse her gün gelen zamlara karşı dikkat çeken bir eylem gerçekleştirdi. Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen partililer, “Tekerlekler dönmüyor tabana kuvvet” ve “Yaşadık kardeşim, o mevzunun kralını yaşadık” yazıları ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin gözlerinin olduğu platformla Bolu’nun en işlek caddelerinden biri olan İzzet Baysal Caddesi’nde yürüyüş eylemi yaptı. Yürüyüşün ardından Kardelen Meydanı’nda toplanan partililer adına basın açıklamasını Saadet Partisi İl Başkanı İsa Sayın okudu.


"BAKANIMIZ SAÇTIĞI IŞIKLA ADETA HEPİMZE YILDIRIM GİBİ ÇARPMIŞTIR"
Akaryakıt zamlarının asıl sebebinin kötü ekonomi yönetimi olduğunu söyleyen Sayın, 2021 yılında bu zamanlarda bir asgari ücretle 390 litre mazot alınabilirken, bu gün asgari ücretin alım gücünün yüzde 60 azalarak 163 litreye düştüğüne dikkat çeken Sayın,  “Akaryakıt başta olmak üzere, gıdadan giyime, otomobilden konut fiyatlarına kadar her alanda vatandaşımızın yüzleşmek zorunda kaldığı yüksek ve devamlı artan fiyatlar insanımızı çocuğuyla markete gitmekten bile korkar hale getirmiştir. İktidarın Türkiye ekonomisine verdiği değer ekonominin başına
getirdiği bakan kadardır. Gözlerinden ışık saçan bakanımız saçtığı ışıkla hepimizi adeta yıldırım gibi çarpmıştır” dedi."GÜZEL VATANIMIZA REVA DEĞİLDİR"
Türkiye’nin buğdaydan arpaya, mısırdan soyaya ve ayçiçek yağına kadar birçok tarımsal üründe dışarıya bağımlı hale geldiğini vurgulayan Sayın, “Bu vatan hepimizin.Avrupa’nın en büyük ve en genç nüfusuna sahip olan bir ülkede yaşıyoruz. Tüm bu yaşananlar yer altından yer üstüne kadar Allah’ın en güzel nimetlerle donattığı güzel vatanımıza reva değildir.Türkiye’nin tüm imkânlarını başta tarım ve hayvancılığa, sonra üretime tahsis edeceğiz. Adaleti tesis edecek, ülkemizde huzuru sağlayacağız. Devletin malına yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacak, işi ehline vereceğiz”diye konuştu.

"GÖSTERİŞ VE YOLSUZLUK AYYUKA ÇIKTI"

Kamu kaynaklarının israf edildiğini, gösteriş ve yolsuzluğun ayyuka çıktığını kaydeden Sayın, “Milyonlarca insan açlık sınırının altında kaldıktan sonra CHP ile ittifak yapsan ne olur, AKP ile ittifak yapsan ne olur!Gençler dininden uzaklaştıktan sonra, kendi geleceklerinden ümidini kesip korku ile yarını düşündükten sonra MHP ile ittifak yapsan ne olur, İYİ Parti ile ittifak yapsan ne olur” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER