BABACAN İLE KONUŞAN VATANDAŞ:BİZİ BU ZAMLARDAN KURTARIN!

Bolu'da esnaf ziyaretleri gerçekleştiren DEVA Partisinin Genel Başkanı Ali Babacan ile konuşan bir vatandaş, "Bu ay 620 lir a doğalgaz geldi. Hani Karadeniz'de doğal gaz vardı. Nereden çıkacak bu doğalgaz? Biriniz gelsin bizi kurtarsın" dedi.

Haber:Ahin ASLAN

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bolu'da İzzet Baysal Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu. Yoğun ilgi ile karşılanan Babacan'a bir cok vatandaş dert yandı. Babacan ile görüşmek isteyen vatandaşlar yaşadığı ekonomik sıkıntıları anlattı.

Bir vatandaş, "2 bin 668 lira maaş alıyorum. Yani biz bittik. Evde 4 kişiyiz. Sadece emekli maaşı ile geçiniyoruz. Çocuklarım çalışıyor ama evleri ayrı. Kirada oturuyorum. Allah aşkına bizi kurtarın. Biriniz bizi kurtarsın. Doğalgaza haziranda zam gelir mi ya?" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gezi direnişine katılanlara söylediği 'sürtük' ifadesini anımsatan vatandaş, "Ya Meral abla gelsin ya siz gelin. Ben bu sefillikten kurtulmak istiyorum.Bana çay kaşığı ile veriyor, kepçe ile alıyor.Bizi bu çileden bu zamlardan kurtarın. Birde benim Cumhurbaşkanım bana nasıl sürtük der?" diye konuştu.

Bir başka vatandaş ise, "Ekonomi çok kötüye gidiyor. 2009 yıldan beri esnaflık yapıyorum. İşlerim kötü gittiği için şuan kapanışı yapıyorum. Bu ülkenin gidişatı böyle, sizde görün istiyorum. Birçok esnafta bu sıkıntı vardır. Esnaf iş yapamıyor. Sürekli cebinden yiyor. Başa geldiğiniz takdirde esnafı destekleyin. EYT’yi çıkartın. 3600 ek göstergeyi çıkartın. Ben EYT mağduruyum. 8 bin iş günü prim ödemem var. Esnaflık yapayım dedim, oda gitti. Asgari ücretle çalışacağım belki onu da vermeyecekler” diyerek yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikret Tarım
Fikret Tarım - 1 yıl Önce

Merak etme gelecek ve seni kurtaracak.Ama kişinin önce kendine faydası olması gerek

SIRADAKİ HABER