CHP'DE ÇANLAR TANJU ÖZCAN İÇİN ÇALMAYA DEVAM EDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 2010 yılında parti meclisinden tasfiye edilen İlker Karaoğulları, Bolu’da evinin bahçesine “Sayın Kılıçdaroğlu, her kesimle helalleştiniz,partinin öz evladı Tanju Özcan’lada helalleşin” yazılı pankart astı.

CHP'DE ÇANLAR TANJU ÖZCAN İÇİN ÇALMAYA DEVAM EDİYOR

Mültecilere yönelik ırkçı ve ayrımcı söylemleriyle dikkat çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AKP'li Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar'a yönelik ifadeleri nedeniyle CHP Merkez Yönetim Kurulu tarafından, "Parti kurallarıyla bağdaşmayan tutum ve davranışları" gerekçesiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) ‘kesin ihraç’ talebiyle sevk edildi.

Yüksek Disiplin Kurulu’na sözlü savunmasını yapan Özcan’a eski parti meclis üyesi İlker Karaoğulları’ndan destek geldi.

2010 yılında Kılıçdaroğlu’yla yenilenen CHP’de Baykal’ın parti meclisinden tasfiye edilen ulusalcı kanadın son kalıntılarından biri olan ve parti içerisinde 'mantarcı derin İlker' olarak bilinen İlker Karaoğulları, Bolu’nun Karacasu beldesinde bulunan evinin bahçesine astığı pankartla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulundu.

Karaoğulları’nın bahçesine astığı pankarta şunlara yer verildi:

“Sayın Kılıçdaroğlu, her kesimle helalleştiniz,partinin öz evladı Tanju Özcan’lada helalleşin”

Öte yandan 18 Temmuz’da yazılı, 25 Temmuz’da sözlü olarak savunmasını yapan Özcan hakkında kesin karar 22 Ağustos’ta açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2022, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER