KARSU:KARANLIKLARI AYDINLIĞA ÇIKARACAĞIZ!

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektriğinin kesilmesine tepki gösterdi. Karsu, "Sayın Genel Başkanımız elektriği kesilen milyonların sesi oldu"dedi.

KARSU:KARANLIKLARI AYDINLIĞA ÇIKARACAĞIZ!

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 21.yüzyılın Türkiye'sinde 4 milyon abonenin elektriğinin kesilmesine dikkat çekmek için başlattığı "elektrik faturası ödememe" eylemini değerlendirdi.     

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eyleminin tam bir direniş destanı olduğunu vurgulayan Başkan Karsu "Sayın Genel başkanımızın eylemi bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Sayın Genel Başkanınızın eylemi ülkemizin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir. Elektriği kesilen evlerde yaşanan dramın 84 milyona ulaştırılması içindir. Çünkü ülkemizde milyonlarca kişi faturalarını ödeyemeyecek hale geldi. Zenginler daha zengin, yoksullar daha yoksul hale getirildi. Sayın Genel başkanımızın da dediği gibi bu zenginler servetlerinin yüzde 1'ini paylaşsalar bütün çocukların eğitim masrafları karşılanır. Zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bu sistem artık miadını doldurmuştur. Devletler insanların temel ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüdür. Sayın Genel Başkanımızın eylemi tam bir hak arama mücadelesidir. O yüzden AKP-MHP hükümeti bir an önce enerjiye yaptığı zamları geri çekerek, KDV'yi sıfırlamalıdır. Yurttaşlarımız merak etmesinler  karanlıkları aydınlığa çıkaracağız'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER