ÖZCAN'DAN YUVA KÖYÜ AÇIKLAMASI:İL ÖZEL İDARESİ'NİN İHMALİ VAR

Yuva köyünde 1 kişinin öldüğü toplam 141 kişinin zehirlendiği olayla ilgili açıklama yapan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,kendilerinin değil Bolu İl Özel İdaresi'nin kusurlu olduğunu söyledi.

ÖZCAN'DAN YUVA KÖYÜ AÇIKLAMASI:İL ÖZEL İDARESİ'NİN İHMALİ VAR

Bolu Çaydurt  Yuva köyünde iddialara göre içme suyundan kaynaklanan zehirlenme sonucunda 141 kişi hastanelik olurken, 1 kişi de hayatını kaybetti.

Zehirlenme olayında bazı kesimlerin belediyeyi suçlaması üzerine açıklama yapan CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan,"Burada İl Özel İdare yetkililerinin açık bir ihmali olduğu net.Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği hakkında soruşturma başlatılmasını talep ettim" dedi.

Özcan, Bolu İl Özel İdaresine bağlı 487 köy ile bin 156 mahalle olduğunu ve il genelinde yaklaşık 900 tane su deposu olduğunu belirterek, su depolarının büyük kısmının uzun yıllar önce yapıldığını kaydetti.

Depoların temizliğinin en son ne zaman yapıldığının biinlmediğini ileri süren Özcan, yeni depolar yapılması gerektiğini açıklayarak, şöyle konuştu:

Özel İdarenin parası yok, belli. Bolu Valimize çağrıda bulunuyorum, İl Genel Meclis Başkanımıza çağrıda bulunuyorum. Sizin zaten depolarınız 30 metreküplük küçük depolar. Paranız yoksa bir protokol imzalayalım. Biz Bolu merkezdeki 250 ile 300 depoyu bir yıl içerisinde kendi kaynaklarımızdan karşılamak suretiyle yapalım. Sıfırdan yapalım.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2022, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER