SOL PARTİ: LİYAKATİN EGEMEN KILINDIĞI BİR BOLU İSTİYORUZ!

SOL Parti Bolu İl Yönetim Meclisi, sosyal medya hesabından yayımladığı açıklamada, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın makam şoförünün Bol-Tur Turizm Organizasyon Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi genel müdürlüğüne atanmasına tepki gösterdi.SOL Parti: Hakkın, hukukun, liyakatin egemen kılındığı bir Bolu istiyoruz.

SOL PARTİ: LİYAKATİN EGEMEN KILINDIĞI BİR BOLU İSTİYORUZ!

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın makam şoförünü belediye bünyesinde kurulacak olan Sosyal Tesis Müdürlüğü’ne ataması tepkilere neden oldu.

SOL Parti Bolu İl Yönetim Meclisi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Tanju Özcan’ın makam şoförü Özgür Yıldız’ı genel müdür olarak atamasına tepki gösterdi.

Liyakatin egemen kılınması gerektiğine vurgu yapılan paylaşımda şunlara yer verildi:

“Suçluların cezalandırıldığı, toplumda adalet duygusunun güçlendiği; hakkın, hukukun, liyakatin egemen kılındığı, yıkılan kurumsal yapıların onarıldığı temiz bir BOLU ve Türkiye istiyoruz.

Bu güzel topraklarda eşitliğin, özgürlüğün, adaletin, laikliğin egemen olduğu pırıl pırıl günlere ulaşana kadar tüm bedelleri göze alarak mücadeleye kararlıyız.”

Ne olmuştu
Ağustos ayı meclis toplantısının birinci oturumunda Bol-Tur Turizm Organizasyon Tic. ve San. Ltd. Şti. unvanlı şirketin genel kurul toplantılarına katılmak, şirkete temsilci ve müdür atamak üzere Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yetki verilmesi konusu görüşüldü. Mecliste yapılan görüşmeler neticesinde AKP’li meclis üyeleri Semih Dimicioğlu, Kamuran Avcı, Hatice Dinç, Bülent Oturak ve Burak Balaban’ın ret oyları, AKP’li diğer üyeler ve MHP’li üyelerin çekimser oylarına karşılık CHP ve İYİ Parti grubunun evet oylarıyla karar oyçokluğuyla kabul edildi. Kararın ardından Tanju Özcan, şirketin genel müdürlüğüne özel şoförü Özgür Yıldız’ı atadığı ortaya çıktı. Özgür Nihat Yıldız’ın uzun yıllardır Tanju Özcan’ şoförlük yaptığı bilinirken, şirketin 1 Eylül 2022 itibariyle hizmet vermeye başlayacağı açıklandı.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2022, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER