TANJU ÖZCAN'DAN CHP'YE GÜRSEL TEKİN ÇAĞRISI:PARTİNİN GEREĞİNİ YAPMASINI UMUYORUM

TANJU ÖZCAN'DAN CHP'YE GÜRSEL TEKİN ÇAĞRISI:PARTİNİN GEREĞİNİ YAPMASINI UMUYORUM

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, HDP’den ‘diğer her parti gibi bakan çıkabileceğini’ söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin hakkında 'Partimizin gereğini yapmasını umuyorum' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin; konuk olduğu programda, "İktidar olursanız HDP'ye bakanlık verecek misiniz?" sorusuna"HDP'li başkana elimizi kaldırıyor muyuz? Buna genel başkanlar dahil. 'Sayın başkanım söz hakkı istiyorum' Şimdi bunu hak sayacaksınız ama bu ülkeyi yönetmek için bu kabul olmaz... O zaman seçime sokmayın kardeşim. Böyle bir şey olabilir mi? O zaman milli irade nerede kaldı. Bu seçmen yarın nasıl oy verecek kendi partisine. Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir" diye cevap verdi.

Tekin’in açıklamalarına tepki gösteren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından “HDP,terör örgütü ile bağını kesti de bizim mi haberimiz yok?Bu söz en hafif tabirle aymazlıktır.Sözlerin parti adına bağlayıcılığı yok biliyorum.Bu yüzden Partimizin yetkili kurullarının @gurseltekin34 ile ilgili gereğini yapmasını umuyorum” paylaşımında bulunarak CHP’ye seslendi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2022, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER