TANJU ÖZCAN'DAN ÖZEL ŞOFÖRÜNE KIYAK:ŞOFÖRÜNÜ GENEL MÜDÜR OLARAK ATADI

‘Bolu halkının parasını kimseye yedirmem’ diyen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye tarafından kurulacak olan Bol-Tur Turizm Organizasyon Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi genel müdürlüğüne kendi özel şoförü Özgür Yıldız’ı atadı.

TANJU ÖZCAN'DAN ÖZEL ŞOFÖRÜNE KIYAK:ŞOFÖRÜNÜ GENEL MÜDÜR OLARAK ATADI

Irkçı ve cinsiyetçi açıklamaları ile gündemden düşmeyen ve ‘Bolu halkının paralarını kimseye yedirmem’ diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yeni bir skandal kararla tarihe geçti.

Ağustos ayı meclis toplantısının birinci oturumunda Bol-Tur Turizm Organizasyon Tic. ve San. Ltd. Şti. unvanlı şirketin genel kurul toplantılarına katılmak, şirkete temsilci ve müdür atamak üzere Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yetki verilmesi konusu görüşüldü.

Mecliste yapılan görüşmeler neticesinde AKP’li meclis üyeleri Semih Dimicioğlu, Kamuran Avcı, Hatice Dinç, Bülent Oturak ve Burak Balaban’ın ret oyları, AKP’li diğer üyeler ve MHP’li üyelerin çekimser oylarına karşılık CHP ve İYİ Parti grubunun evet oylarıyla karar oyçokluğuyla kabul edildi.

Kararın ardından Tanju Özcan, şirketin genel müdürlüğüne özel şoförü Özgür Yıldız’ı atadığı ortaya çıktı.

Özgür Nihat Yıldız’ın uzun yıllardır Tanju Özcan’ şoförlük yaptığı bilinirken, şirketin 1 Eylül 2022 itibariyle hizmet vermeye başlayacağı açıklandı.

(1 Ağustos 2022 tarihinde Bolu Belediye Meclisi tarafından alınan karar)

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2022, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER