TANJU ÖZCAN İÇİN 'YOL HARİTASI' BELLİ OLDU

CHP'de “kesin ihraç” istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için yol haritası belli oldu.

TANJU ÖZCAN İÇİN 'YOL HARİTASI' BELLİ OLDU

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 'kesin ihraç' istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk edilmişti. CHP YDK 25 Temmuz Pazartesi günü toplanacak. 25 Temmuz’da Özcan hakkında karar verilmesi bekleniyor.

CHP YDK 25 Temmuz Pazartesi günü toplanacak. Toplantıda, MYK tarafından parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, “kesin ihraç” istemiyle “tedbirli” olarak YDK’ya sevk edilmesine oy birliği ile karar verilen Özcan’ın dosyası görüşülecek.

Toplantıdan önce Özcan’dan yazıyla savunması istenecek. Özcan, savunmasını yazılı veya sözlü olarak yapabilecek, isterse gelip kendisini savunabilecek. YDK, gönderilen dosyaları 4 ay içinde karara bağlıyor. Ancak söz konusu sürenin sonuna kadar kullanılmaması ve 25 Temmuz’da Özcan hakkında karar verilmesi bekleniyor. Milliyet’in haberine göre, parti yöneticileri konu hakkında, “Kadınlara olan yaklaşım tarzı parti tarafından tahammül edilemez bir noktaya geldi. Pek çok kez sözlü olarak uyarıldı, ‘uyarı’ cezası verildi. İkincisini de yapınca, MYK oybirliğiyle disipline verilmesini istedi” değerlendirmesini yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER