TANJU ÖZCAN:İHRAÇ EDİLMEM CHP'Yİ SEVİNDİRMEYECEK

Kesin ihraç talebiyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklama yaptı. Özcan, "Benim ihraç edilmem CHP’yi sevindirmeyeceği kesin" dedi.

TANJU ÖZCAN:İHRAÇ EDİLMEM CHP'Yİ SEVİNDİRMEYECEK

Kesin ihraç talebiyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Tv100 kanalında yayımlanan 'Taksim Meydanı' isimli programa konuk oldu. İhraç talebine ilişkin açıklama yapan Özcan, ""Siyasal olarak son beş seçimdir AK Parti’yi yenen biriyim. AK Parti’yi siyasal olarak mutlu edecek" dedi.

Özcan ihraç istemiyle sevk edildiği disiplin kuruluyla ilgili "Niye disipline verildiğimi anlayabilmiş değilim. Resmi gerekçe belediye meclisinde bir meclis üyesiyle girdiğim tartışma. Duruşmam, sözlü savunmam 25 Temmuz’da alındı, bugüne ertelendi. Bugün haber aldım 26 Eylül’e ertelendi. Sığınmacılarla ilgili söylediklerim, HDP ile ilgili söylediklerim, bazı uygulamalarım olabilir. Cinsiyetçi söylemde bulunduğum gerekçesiyle disipline verildim. Savunmamda o diyaloglarla ilgili savunmamı verdim" dedi.

"HDP'LİLER SEVİNDİRECEK"
Özcan "Benim ihraç edilmem CHP’yi sevindirmeyeceği kesin. ‘Bu ırkçı ve faşistle hesaplaşmadan CHP bizimle helalleşemez’ diyen HDP’lileri sevindirecek. Siyasal olarak son 5 seçimdir AK Parti’yi yenen biriyim. AK Parti’yi siyasal olarak mutlu edecek" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER