BOLU BELEDİYESİ ESNAFI OYALIYOR!

AKP’li Bolu Belediyesi eski başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde İzzet Baysal Caddesi’nin bazı bölgelerine döşenen taşların yerinden oynaması ve Bolu Belediyesi’nin müdahalede bulunmaması vatandaşın ve esnafın tepkisine neden oldu.

BOLU BELEDİYESİ ESNAFI OYALIYOR!

AKP’li Bolu Belediyesi eski başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde İzzet Baysal Caddesi’nin bazı bölgelerine döşenen taşların yerinden oynaması ve Bolu Belediyesi’nin müdahalede bulunmaması vatandaşın ve esnafın tepkisine neden oldu.

ESNAF, BELEDİYEDEN ŞİKAYETÇİ!

Bolu’nun en işlek caddelerinden biri olan İzzet Baysal Caddesi’nde AKP’li Alaaddin Yılmaz döneminde döşenen taşlar tehlike saçıyor. Caddenin birçok yerinde bulunan taşların yerinden oynaması nedeniyle yağışlı günlerde vatandaşın caddede yürümesine engel olurken esnafta sorunu çözmeyen Bolu Belediyesi’nden şikayetçi.

 

“BELEDİYEYE 3 DEFA DİLEKÇE VERDİK”

Taşların düzeltilmesi amacıyla Bolu Belediyesi'ne 3 defa dilekçe verildiğini belirten Don Kişot Kitap Kafe’nin sahibi Sedat Yıldırım, belediyenin ‘dilekçeniz işleme alınmıştır ve sorun çözülmüştür’ şeklinde yanıt verdiğini ancak herhangi bir düzeltme çalışmasının yapılmadığını ifade etti.
 

BELEDİYE VERGİLERİ ALIYOR AMA HİZMET YAPMIYOR!

Pandemi döneminde iş yerlerinin kapalı olduğunu ancak Bolu Belediyesi’nin tabela vergisi, katı atık vergisi ve diğer bütün vergileri aldığını vurgulayan Yıldırım, “Müşteriler dükkana giremiyor. Girişte yerinden çıkan taşlara bastığı gibi üzerine ve etrafa su saçıyor. Geçtiğimiz yaz mevsiminde, bir müşteri taşlardan birine bastığında dengesini kaybedip ayak bileğini çarpmış. Hastanelik olsaydı belki o zaman taşlar düzeltilirdi. Belediye bizden bütün vergileri alıyor. Pandemi döneminde işletmeler kapalı olduğu halde tabela vergisi, katı atık vergisi ve diğer bütün vergiler alınıyor. Hatta faiz koyup tekrar alıyorlar. Tüm bunlara rağmen hizmet yapılmıyor” dedi.

“BOLU BELEDİYESİ BİZİ OYALIYOR”

Bolu Belediyesi’nin yerinden çıkan taşları düzeltmediğini ve kendilerini oyaladığını söyleyen Yıldırım, “Geçtiğimiz yaz Bolu Belediyesi’ne 3 defa dilekçe verdim. ‘Dilekçeniz işleme alınmıştır ve sorun çözülmüştür’ diye cevap verildi. Ama sorun çözülmedi. Taşlar olduğu gibi duruyor. Belediyeye dilekçe vermekten yorulduk. Dilekçe versek dahi herhangi bir çalışma yapılmıyor. Bolu Belediyesi bizi oyalıyor. Biz de kendi imkanlarımızla taşların altına çimento ve kum atıyoruz. Ama yağmur yağdığında taşlar tekrardan yerinden oynuyor ve etrafa su saçıyor” diye konuştu.
 

BAŞKAN ÖZCAN İLE ARAMIN BOZULMASINI İSTEMİYORUM!

Öte yandan taşların yoğun olarak yerinden oynadığı bölgelerden birinde işletmesi olan ve ismini vermek istemeyen bir esnaf ise, CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile şu an diyaloğunun iyi olduğunu, bunun bozulmasını istemediğini belirterek taşları kendi imkanları ile düzeltmeye çalıştıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER