12 YAŞ VE ÜSTÜ AŞI RANDEVULARI AÇILDI

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında aşılamada yaş sınırı 12’ye düştü. Aşı, isteğe bağlı ve veli onayı ile yapılacak, randevular ise e-Nabız üzerinden alınabilecek.

12 YAŞ VE ÜSTÜ AŞI RANDEVULARI AÇILDI

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede aşılamada yaş sınırı 12’ye düştü. Sağlık Bakanlığı, 12 yaş ve üstü gençler için sisteme randevu tanımlandı. Aşı, isteğe bağlı ve veli onayı ile yapılacak, randevular ise e-Nabız üzerinden alınabilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 Eylül'deki Bilim Kurulu toplantısı sonrası 12 yaş üstü kronik rahatsızlığı olanların aşı yaptırabileceğini duyurmuştu.Koca, "18 yaş ve üstü üniversite öğrencileri için tanımladık. 15 yaş ve üstü için de tercihe bırakmıştık. 12 yaş üstü kronik hastalığı, ek hastalığı olan çocuklarımız içinde ayrıca tanımlama yaptık. 12 yaş üzeri zorunlu değil. 15 yaş üstü olduğu gibi tercihe bırakarak devam edilmesi kanaatindeyiz. Aşının zorunlu olarak yapılmasını çocuklarda değil, ek hastalığı olanlar için önemsiyoruz, tanımladık. 12 yaş üstü de 15 yaş üstü olduğu gibi tercihe bağlı yapılabilir" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER