AŞI OLAN VE OLMAYANLAR ARASİNDAKİ BÜYÜK FARK!

ABD Ulusal Hastalık Kontrol ve Engelleme Merkezleri’nin araştırması, aşılanmamış kişilerin, Covid-19 teşhisiyle hastaneye yatırılma olasılığının aşı olanlara göre 29 kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

AŞI OLAN VE OLMAYANLAR ARASİNDAKİ BÜYÜK FARK!

ABD’de Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı ABD Ulusal Hastalık Kontrol ve Engelleme Merkezleri’nin (CDC) araştırması, koronavirüs salgınında aşı olanlar ile olmayanlar arasındaki büyük farkı ortaya koydu.

29 KAT DAHA FAZLA
CDC araştırması, aşılanmamış kişilerin, Covid-19 teşhisiyle hastaneye yatırılma olasılığının aşı olanlara göre 29 kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

İKİ DOZ AŞI OLANLARIN HASTANEYE YATMA ORANI YÜZDE 3
Yeni çalışmayla ayrıca, aşılanmamış kişilerin aşılı kişilere göre Covid-19 ile enfekte olma olasılığının yaklaşık beş kat daha fazla olduğu saptandı. Araştırmada, iki doz aşı olanların hastaneye yatma oranının yaklaşık yüzde 3 olduğu, yoğun bakıma yatma oranı yüzde 0.5, entübe oranı ise yüzde 0.2 olduğu vurgulandı. Çalışmaya göre, pozitif vakaların yüzde 71.4’ünün aşı olmayanları kapsadığı, iki doz aşı olan bireylerden Covid-19’a yakalananların oranının yüzde 25 olduğu kaydedildi.Çalışmada elde edilen sonuçların 1 Mayıs ile 25 Temmuz arasındaki Los Angeles County (Kaliforniya’ya bağlı bir ilçe) verilerine dayandığını öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER